Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ugye ti is csak ekkor mennétek...

Ugye ti is csak ekkor mennétek el szavazni?

Figyelt kérdés

Legalábbis én csak akkor vagyok hajlandó szavazni ha:

-biztonságban érezhetem magamat az utcán(még este is)

-fix a jövedelmem

-valamilyen szinten megáll az infláció

-az üzemanyag árak nem lesznek az egekben

-megszüntetik a bevándorlást(keleti régiokból)

-megfelelő orvosi ellátást kapok

-stb...


Persze most lehet mondani, hogy hol élek, hogy ilyenekről álmodom, de amugy ha még ezek a felsorolt dolgok működnének is akkor biztos, hogy nem érne a szavazatom semmitse mert ahogy egy okos ember mondta (ha a szavazásal bármi fontosat lehetne változtatni akkor beszüntetnék)


(jöhetnek a lehúzó kommentek)


2011. aug. 6. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

"biztonságban érezhetem magamat az utcán(még este is)"


Budapest nagy részén biztonságban érezheted magad este az utcán. Szemben a világ nagyvárosainak túlnyomó többségével.


"fix a jövedelmem"


Senkinek sem fix a jövedelme egy piacgazdaságban, a rendszerváltás után 22 évvel ezt ideje lenne felfogni.


"valamilyen szinten megáll az infláció"


Infláció mindenhol van. Legutóbb talán a középkorban nem volt, bár időnként ott is volt pénzrontás.


Te hol élsz, hogy ennyire irreális elképzeléseid vannak a világról?


"az üzemanyag árak nem lesznek az egekben"


Találj pár kőolajmezőt, és akkor nagyobb lesz a kínálat.


"megszüntetik a bevándorlást(keleti régiokból)"


Helyes, szüntessük meg a bevándorlást. Akkor majd hisztizhetsz azon, hogy ki fizeti a nyugdíjadat. Mert ha nem születik elég gyerek, akkor senki sem fogja.


"megfelelő orvosi ellátást kapok"


Ha neked semmi nem felel meg, akkor mindig mondhatod, hogy "nem megfelelő" az ellátás, amit kapsz.


Annak viszont örülök, hogy nem mész szavazni.

2011. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Ha ez megvalósul, vagy ha ezt _ígéri_ valaki?


"biztonságban érezhetem magamat az utcán(még este is) "

Kevés helyen nem érzem magam biztonságban.


"fix a jövedelmem "

Az enyém azért évről-évre legyen több...


"valamilyen szinten megáll az infláció"

10% alatt van 10 éve... Az is egy szint.


"az üzemanyag árak nem lesznek az egekben"

Mihez képest?


"megszüntetik a bevándorlást(keleti régiokból)"

Miért csak keletről? Északról, délről, nyugatról jöhet bármilyen istencsapása vadbarom? Mit szólnál, ha a norvég fazon itt gyilkolászott volna? Úgyis szerette Magyarországot.


"megfelelő orvosi ellátást kapok"

Na igen. Az egészségügyet (is) sikerült eléggé tönkretenni.


"stb... "

Free beer! És meg van oldva minden, nem?


"nem érne a szavazatom semmitse"

Egy ember szavazata tényleg nem ér semmit. Ezért is kéne mindenkinek szavaznia. Már aki nem lusta vagy döntésképtelen. Én mondjuk kötelezővé is tenném. Aki (önhibájából) nem szavaz, nem jogosult a következő ciklusban semmilyen támogatásra.

2011. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Én azt gondolom,hogy ha ezek a még nem teljesült feltételek mellet kívánsz elmenni szavazni,akkor választások után ne szólj bele a politikába,gazdasági helyzetbe,egészségügybe stb.,mivel te semmit se tettél azért,hogy jobb legyen.

Tehát,nem én mindig elmegyek szavazni,mert állampolgársági kötelességemnek érzem.

2011. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Én mindenképpen elmegyek szavazni.

Azzal, hogy nem szavazol, egyáltalán nem bünteted a politikusokat, sőt. Azzal a legesélyesebbet támogatod. Így alakult ki a mostani Fidesz-KDNP kétharmad, ami ötvözte a hetvenes évek diktatúráját a vadkapitalizmussal.

A nem-szavazás = hiszti, durca. Ezek elég infantilis reakciók.

Ha nem vagy elégedett, akkor változtatni kell.

Tájékozódni kell, melyik párt mit ígér, mennyire hiteles, stb. és aszerint választani.

Én mindenképpen olyan pártot választok, amelyik a tudatos döntésre épít, és nem azon van, hogy indulatokat gerjesszen, amelyik szakértelmet részesíti előnyben a párt frázisaival szemben, amelyik nem az előterjesztő pártjától függően dönt egy előterjesztésről, hanem aszerint, hogy Magyarország számára és az állampolgárok többségének számára az hasznos-e, igazságos-e, fenntartható-e... Jelenleg az egyetlen ilyen párt az LMP.

2011. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Én akkor mennék el szavazni, ha lenne kire!
2011. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha meg sem próbálod, akkor sok kockázatot nem vállalsz.

Ugyanis te hagytad, hogy így legyen.

Más kérdés, hogy itt tényleg nem nagyon akar semmi javulni.

Azt csinálsz, amit akarsz.

Én nem az államtól várnám, hogy fix jövedelmem legyen, mert annak éhenhalás a vége...

2011. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Én amióta szavazunk, mindig elmegyek, mert van véleményem. Azért tartunk ott, ahol tartunk, mert nagyon sokan nem nyilvánítanak véleményt. Ha nem szavazol, ne politizálj, mert lehet, hogy a te szavazatod változtatott volna valamin. Nagyon szomorú, hogy sokan gondolkodnak így az országban. El kell dönteni, hogy neked melyik a legmegfelelőbb ígéret, aztán majd meglátjuk. De....ha nem mész el, és nagyon sokan nem mennek, akkor élhetünk 22 éve úgy, ahogyan "közösen" döntöttünk a fülkében.
2011. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

"Budapest nagy részén biztonságban érezheted magad este az utcán. Szemben a világ nagyvárosainak túlnyomó többségével. "

És az ország csak Budapestből áll?

2011. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

ma 16:50


A legtöbb település Magyarországon biztonságosabb Budapestnél.


Most nehogy elkezdj cigányozni meg gyöngyöspatázni, mert semmi értelme.

2011. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

"biztonságban érezhetem magamat az utcán(még este is) "

"megszüntetik a bevándorlást(keleti régiokból) "


A "dögöljön meg az összes cigány" feliratú pólódban én is félnék azért kimenni az utcára, de nem csak este.

2011. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!