Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vatera miatt bíróság?

Vatera miatt bíróság?

Figyelt kérdés

Következő történt: Közvetítőként eladtam valamit vaterán, de a termék tulaja közben eladta máshol, és erről nem szólt nekem. Valaki leütötte a terméket, és most kéri, hogy adjam át, de mondtam neki, hogy már nincs meg, sajnálom stb...

Azt mondta, hogy ha nem találunk "megoldást" rendőrségre megy és feljelent, kártérítést követel majd.

(termék ára 100e forint volt)

Megteheti?

Mi történhet legrosszabb esetben?


2011. márc. 23. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Rendőrségre mehet, nem köztörvényes bűncselekmény. Pénzt nem csaltál ki, így közvetlen anyagi kára nem keletkezett.

Elmehet a bíróságra,beperelhet, ügyvéddel, 15 év múlva majd sort kerítenek az első tárgyalásra, ahol szintén kiderül,hogy nem történt károkozás.

Nem szép dolog, a Vatera szabályzat tiltja is, meg ha ki bírja várni pénzzel és idővel, még egy kis bánatpénzt is hozhat neki a házhoz.

Azért ismerősödet billentsd fenéken. A Vateráról pedig törölnek, vsz.

2011. márc. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Ezzel nem érte kár nincs kártérítésre ok! A Vatera megbüntet téged legrosszabb esetben felfüggesztenek, de polgári peres ügy nem lehet belőle.
2011. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Megteheti.


"Mi történhet legrosszabb esetben?"

Legrosszabb esetben lecsuknak csalásért. De mindjárt a legrosszabb esetben gondolkodj.



318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást


a) bűnszövetségben,


b) közveszély színhelyén,


c) üzletszerűen


d)


követik el.


(3)


(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha


a) a csalás nagyobb kárt okoz,


b) a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon


követik el.


(5) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha


a) a csalás jelentős kárt okoz,


b) a nagyobb kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon


követik el.


(6) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha


a) a csalás különösen nagy kárt okoz,


b) a jelentős kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon


c)


követik el.


(7) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha


a) a csalás különösen jelentős kárt okoz,


b) a különösen nagy kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon,


c)


követik el.



Te a vásárlót tévedésbe ejtetted és az áru átadásáig abban is tartottad, ha jól értem. De maradjuk a jobbik esetnél, szerintem pénzbírsággal megúszod.

2011. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Előző, nem történt haszonszerzés. Se jogos, se jogtalan.

Aki nem tud arabusul...

2011. márc. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Többet ne áruld más cuccát. Elvileg a ptk. törvényei vonatkoznak a Vaterás adásvételekre is, de évekig húzódik minden ügy a bíróságon. Nem fog százezreket költeni ügyvédre, hogy bepereljen.
2011. márc. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Amint leütötte a terméket, első telefonáláskor mondtam neki mi a helyzet...

Nem én voltam a termék tulaja, ettől még engem ér a esetleges büntetés?

2011. márc. 23. 22:40
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj már meg!

Nem fog a vevőd 200 ezret arra költeni, hogy 4-5 vagy több év múlva 22 ezer forint nem vagyoni kár térítést kapjon.

A Vatera viszont megbüntet téged. Más cuccát ezután úgy áruld, hogy beteszi a széked alá a cuccot.

2011. márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Még a Vatera se fog megbüntetni max kapsz egy negatív értékelést a vásárlótól ő meg szépen beletörődik hogy nem lett az övé a kirakott áru és kész.Bíróságra meg minek menjen?Nem utalt át pénzt így nem érte anyagi veszteség tehát nincs is miért feljelentenie.
2011. márc. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

"Előző, nem történt haszonszerzés."


Csak kár okozás. :D

2011. márc. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

06:33,

milyen kár? Hol? Mivel bizonyítod?

2011. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!