Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vatera miatt bíróság?

Vatera miatt bíróság?

Figyelt kérdés

Következő történt: Közvetítőként eladtam valamit vaterán, de a termék tulaja közben eladta máshol, és erről nem szólt nekem. Valaki leütötte a terméket, és most kéri, hogy adjam át, de mondtam neki, hogy már nincs meg, sajnálom stb...

Azt mondta, hogy ha nem találunk "megoldást" rendőrségre megy és feljelent, kártérítést követel majd.

(termék ára 100e forint volt)

Megteheti?

Mi történhet legrosszabb esetben?


2011. márc. 23. 22:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
18%

Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


Ha valaki feltöri a gépedet, és átnézi a mappákat, az is bűncselekmény, függetlenül attól, hogy okozott kárt.


Bizonyíték lehet, hogy a vatera elmenti, hogy mit adtál és vettél. Nem adtad fel a postán, ez is bizonyíték.

Attól még, hogy nem vesztett pénzt, ugyanúgy bűncselekmény.

"Megteheti?"

Igen


Szerintem ő fogja megnyerni a pert, így az ő ügyvédjét is neked kell majd fizetned.

2011. márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokat olvastál utolsó? Szeretnéd, ha úgy tűnne, hogy értesz a joghoz?


Milyen jogtalan haszonszerzésről beszélsz te, ember?


HA arról lett volna szó, hogy átutalja neki a zsét, aztán ő meg letolt nadrággal az arcába nyomja a s.eggét, és nem ad neki terméket, akkor lennének bajok, így meg nem csinálhat semmit. Ilyenek vannak nap mint nap, ez van. Kapsz egy negatívat és kész. Legközelebb meg ne mondd meg, hogy másnak eladtad, hanem mondd azt, hogy leestél vele a lépcsőn és összetört, lehugyozta a kutya és zárlatos lett, stb. Ami tetszik.

2011. márc. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

20:23-as,

sok blődséget összeírtál, aminek semmi köze a kérdező ügyéhez.

Se csalás, se más bűncselekmény nem történt, miért fújod az értelmetlenségeidet. Lehet, hogy az utcátok túloldalán lakik egy zúgügyvéd, attól fertőződtél meg?

Kérdező, ne foglalkozz többet a vatera-üggyel, nincs jelentősége.

2011. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebből tuti nem lesz bírósági ügy, hiszen nem érte anyagi kár a vásárlót. Figyi én egyszer leütöttem egy terméket többedmagammal és az eladó lelépett a pénzünkkel. Jó mondjuk ez "csak" 4000ft volt. A lényeg, hogy hiába jeentetttük fel, kezünkben a bizonyítékkal, egy éve semmi hír róla. Szóval csodálkoznék, ha veled bármi történne...:)
2011. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!