Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szlovákiában a rendőrök...

Szlovákiában a rendőrök megruházzák a magyarokat igazoltatás során?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 21:29
1 2
 11/15 KÁELEF ***** válasza:
Elképzelhetőnek tartom.
2011. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
20%
Egy biztos, nem szeretnek bennünket, a fiamékat szabályosan kiutálták egy kocsmából, mert meghallották a magyar szót. Pedig csak egy sörre ruccantak át...
2011. márc. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Nem.


Áruld már el miért fogalmazódott meg benned ez a kérdés?

2011. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
szlovákia magyarok tudnak szlovákul és ha nem akkor meg dumálj angolul vagy németul csak érti a buta totja :D
2011. júl. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 dunaviz válasza:

Engem igazoltattak már szlovák rendőrök. Van is felvidéki magyar barátom (és most ha lehet ne keverjük az állampolgárságot az anyanyelvvel). Amikor az Ő autójával mentünk Észak-Komáromban ránk tapadt egy rendőrautó. Az úgy szokott menni hogy addig követ amíg valamit el nem vétesz. 4-5km-en keresztül ha ügyes vagy beleunnak. Akkor azért ügyesnek kell lenned, index, 30-as tábla, STOPtábla, ilyen finomságok. :)

Amikor egyedül mentem hozzájuk magyar rendszámos autóval éjszaka volt és valaki nagyon közel jött mögöttem. Persze én nem szeretem ha nem tartják meg a tisztes távot és gyorsítottam. Országúton mentünk É.-Komáromtól kelet felé, aztán 95km/h-nál fölvillant az éjszakában a piros-kék villogó. Megálltam. Nem volt vicces. Persze szlovákul kérdeztek, mert a H-s rendszám nem volt elég egyértelmű. Mondtam hogy nem értem, elnézést és hogy németül beszélek ha érdekel valakit esetleg. Aztán az egyik tudott magyarul. Szlovákia déli részén egy kb 40km-es sávban igen sok a magyar anyanyelvű ember, ezért rendőröknél a kettőből az egyik általában tud magyarul vagy ő is magyar anyanyelvű. Kikérdeztek hogy miért mentem gyorsan, adjam oda az irataimat aztán végül is békén hagytak. Barátomék mondták is hogy nem lesz ebből semmi, mert a szlovák és a magyar rendőrség között elég nehézkes a kommunikáció, inkább tojnak az egészre.

2014. márc. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!