Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » ért valakit hackertámadás...

ért valakit hackertámadás zalaegerszegen vagy a közelében? 18000 es rejtélyes számla?

Figyelt kérdés

sziasztok

mai napon hivott a vodafone, hogy elértem a 18000 ft-s összeget ebben a hónapban, és mint kiderült valaki emelt dijas sms-t küldött az én számomról, aminek következtében lett ekkora az összeg. mivel nem kértem emelt dijas sms-t ezért utánajártam a dolognak és sajnos elszaporodtak a hacker támadások főleg nagykanizsa és zalaegerszeg környékén. Elég ha a telefonszám nincs letitkositva, már megszerzik a szükséges informáciot. ma tettem feljelentést ismeretlen tettes ellen, viszont 1 ember kevés. aki rajtam kivül még igy járt az mindenképpen tegyen feljelentést, nem csak a saját érdekében, hanem a közösség érdekében is. így nagyobb eséllyel foglalkoznak az üggyel és kézre kerül az elkövető.


2011. ápr. 5. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy ez lehetséges volna...


Én inkább ott keresném a dolgot, hogy valamit te, (vagy valaki, akinek kölcsönadtad a telefont...) alkotott.

2011. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ilyen nem volt és a kérdés sem ez volt. rendőr mondta hogy vannak ilyen hackerek ez tény.
2011. ápr. 5. 20:28
 3/8 NBH válasza:

Ez elég furcsán hangzik....


Mi történik akkor ha megtudják a számomat? Attól még nem tudnak sms-t küldeni róla.

2011. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Angliában 4-5 éve volt divat ilyen jellegű bűncselekmény. A Spektrumon én a Svindlerekben láttam, hogyan csinálják ezt.

A csaj elkérte egy hapsi telóját azzal az indokkal, hogy nem oda valósi, és taliznia kéne a barátnőjével, de eltévedt, és fel szeretné hívni a barátnőjét, hogy jöjjön érte.

A hapsi odaadta a telóját, a csaj, pedig felhívta a számot, ami persze emelt díjas volt. Na most, ezután a csávó ahányszor telefonált volna, annyiszor pörgött volna a számla összege iszonyat mértékben. Azt hiszem, valamilyen telefonvonal megosztás volt a dolog hátterében. (A műsor egyébként három utolsó esélyes csalóról szólt, 2 pasiról meg 1 nőről, akik azzal a feltétellel maradhatnak szabadlábon, ha soha többet nem követnek el csalást - ha mégis, akkor repülnek a sittre tényleges életfogytiglanra).


Szerintem kérj a szolgáltatól részletes híváslistát.

2011. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem 3 csaló volt, hanem színészek...


Szerintem te szúrtad el valahol kérdező, és nem kéne rögtön másban keresni a hibát mindenféle mehekkelék' és társaival.

2011. ápr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szerintem meg gondold meg amit leírsz. 3. kértem hiváslistát következő számlával küldik
2011. ápr. 12. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valószínűtlen, de nagyot kacagnék ha kiderülne, hogy küldtél egy SMS-t egy esélyért, hogy nyerj egy ájfónt. :D
2011. ápr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem kaptál emelt díjas fogadott smst? Akkor kapsz ilyet ha válaszolsz a tv kvízre vagy válaszolsz a neten kérdésekre akkor utána kéri hogy add meg a mobilszámod.

És akkor ott van alul hogy ez egy előfizetéses szolg... apróbetűs rész

2011. nov. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!