Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy személy (14) úgy megüt...

Ha egy személy (14) úgy megüt valakit, hogy eltörik az orra milyen jogi következménye lehet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem mivel büntethető vagy és 8 napon túl gyógyuló sérülést okozol minimum benne lesz az erkölcsi bizonyítványodban, ergo minden munkaadód látni fogja később, hogy nem szabad téged felvenni, mert verekszel. Börtönbe nem kerülsz, de elszúrnád az esélyeid egy jó állásra később szerintem, de én nem értek hozzá túlságosan.
2011. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Hulyeseg. Az erkolcsidben az van benne ha buntetve voltal. Meg ha penzbirsagra itelnek az sincs benne. Ha eltorod valaki orrat akkor eljaras indulhat ellened sulyos testi sertesert amit a korod es a korulmenyek fuggvenyeben fognak megitelni, de ha nem rablotamadas kozben tetted akkor nem hiszem, hogy lecsuknanak, de minden bizonnyal lesz kovetkezmenye. Ha onvedelmebol akkor megint mas a szitu. Szoval ez sok mindentol fugg.
2011. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Visszakézből kap ő is egy hatalmas maflást.
2011. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mindenképpen bűntett előéletű leszel, addig míg nem selejtezik. Az erkölcsiben benne lesz, de a rendőrségi adatbázisban mindig ott lesz. A bíróságon dől el, hogy önvédelem vagy sem amit tettél. Jobb nem hősködni és kerülni az ilyen helyzeteket, de bántanak egyértelmű, védd meg magad.
2011. ápr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
na szia én is vertem már úgy pofán valakit hogy eltört az orra az első estetnél csak annyit kapsz hogy enye-benye de nem biztatlak rá nem kellemes a rendörségi kihallgatás meg a hónapokig tart herce hurca..... úgy hogy az orrát ne törd el " meglehet valakit úgy is ütni hogy ne törjön el semmije XDXD állba kell verni az nem látszik meg ha meg belilul az nem súlyos testi sértés ;)
2011. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!