Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Erőszakoskodtál már hivatalos...

Erőszakoskodtál már hivatalos személlyel? Hivatalos személy erőszakoskodott már veled?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 19:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%
egyszer laposra vert vagy 15 rendőr. kajak összetörtek. a véres zsepimet meg elégették hogy ne legyen bizonyíték
2011. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Részegen a város közepén dobtam egy sárgást (tudom ,hogy butaság ,de nem gyerekek előtt tettem hanem este egy bokorba) Akkor odajött 3rendőr megvárták ,hogy végezzek és az egyikük egy baromi nagyot a könyökével a mellemre vágott. Nem lett semmi ügy ,de okultam belőle mostmár elbújok,ha nagyon kell =)


Szerintem így jártam a legjobban mert ,ha megbüntet úgyis elfelejtem így meg volt kék folt nah meg beszámoló a többiektől:-)

2011. okt. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 ironman68 válasza:
15-en egy ellen az igen látszik milyen korrektek az emberek.És mokesz volt mert az bizonyíték...számít
2011. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%

:D Nevetségesen buta vagy első.

A bizonyíték természetesen a véres zsebkendő volt, amit elégettek. A testeden lévő ütésnyomokat is elégették?

Várj kitalálom, úgy vertek péppé, hogy ügyeltek arra, hogy nyoma ne legyen, és persze te teljesen ártatlan voltál...

A ki tud nagyobbat mondani hozzászólásod sajnos nem jött be, legalábbis nekem.

2011. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:51


Oltogatni jöttél? Ez nem az arra kijelölt terület. proli.

2011. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Én egyszer leköptem egy útszéli papirmasé rendőrt.Nem szólt semmit.
2011. okt. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Btk. 229. § [szerkesztés]


(1) Aki a hivatalos személyt vagy a külföldi hivatalos személyt jogszerű eljárásában erőszakkal vagy fenyegetéssel akadályozza, intézkedésre kényszeríti, vagy eljárása alatt, illetőleg emiatt bántalmazza, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hivatalos személy elleni erőszakot csoportosan vagy felfegyverkezve követik el.


(3) Két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő a (2) bekezdésben meghatározott csoport szervezője vagy vezetője, valamint, ha a hivatalos személy elleni erőszakot fegyveresen követik el.


(4) Aki hivatalos személy elleni erőszak elkövetésére irányuló csoportban részt vesz, vétséget követ el, és két évig, a csoport szervezője és vezetője bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(5) Aki a hivatalos személyt vagy a külföldi hivatalos személyt az eljárása miatt bántalmazza, az (1)-(4) bekezdés szerint büntetendő akkor is, ha a bántalmazott a bűncselekmény elkövetésekor már nem hivatalos személy, vagy nem külföldi hivatalos személy.


(6) Aki hivatalos személy elleni erőszakra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(7) Nem büntethető a (4) bekezdés alapján a csoport résztvevője, ha a csoportot önként vagy a hatóság felhívására elhagyja.


(8) Aki a (2)-(4) bekezdés szerinti bűncselekményt külön törvényben meghatározott intézkedést végrehajtó rendőr vagy pénzügyőr sérelmére követi el, a (2) bekezdés esetén két évtől nyolc évig, a (3) bekezdés esetén öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Egyébként a mostani BTK módosítással új pont került bele.

A hivatalos személ által felkért segítő is hivatalos személynek minősül, így ha a rendőr segítségére kelsz, akkor a törvény véd, ha pedig nem segítesz, akkor lehetsz passzív alanya, vagy pszichikai bűnsegéd, mint ahogyan eddig is.

2011. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugy őszintén....hol a francba jár együtt 15 rendőr?.....
2011. okt. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
kijöttek egy szórakozóhelyhez.
2011. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Vérgibbon ***** válasza:
100%
Egyszer 4 jóestétkívánok úgy gondolta, hogy széjjelkapnak mint bohóc a kalapot. Nem jött össze elsőre nekik, az elsőt hozzávágtam a másodikhoz, a harmadikat pedig elkezdtem sorozni. De sajna elfelejtkeztem a negyedikről. Aki leütött a gumibotjával. Részemről 6 hónap 2 évre felfüggesztve (jogosítvány nélküli ittas vezetésért), az első rendőr pedig aki az intézkedést úgy kezdte, hogy betörte a szélvédőt és kirángatott a kocsiból lefokozták és elbocsájtották. A másik három megúszta pénzbüntetéssel. Hozzátenném, hogy akkor már 16 éve kung-fuztam (ezzel nem számoltak a rend éber őrei).
2011. okt. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!