Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kihallgatásra kell mennem...

Kihallgatásra kell mennem hamisítás ügyben amiben nem vagyok bűnös, többi lent-?

Figyelt kérdés
Szóval bérlethamisítás ügyben kaptak el h hamis bérlet volt nalam amirol én nem tudtam. A bérletet egy ismeretlen személytől vásároltam amit el is mondtam. Szerintetek ebből lesz valami a kihallgatáson vagy azután?
2011. máj. 1. 22:08
 1/7 anonim válasza:
bírósági ügy lesz belőle, de ha eddig nem tettél semmi rosszat akkor nem kell aggódnod, valószínűleg pénzbírság lesz. Hány éves vagy mellesleg?
2011. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
16 éves.... és szlovák állampolgár és eddig nem volt semmiféle ügyem.... és ha lesz pénzbírság akk milyen értékbe?
2011. máj. 1. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:
volt jópár ilyen ügy, úgyhogy nem vagy egyedül. de azt nemtudom hogy végződtek.
2011. máj. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos jön a kérdés, hogy miért vettél bérletet attól az ismeretlentől és miért nem mentél el a jegypénztárba vásárolni?

Alapszabály, hogy bérletet csak a jegypénztárban vehet az ember. Te ezt megszegted, hiába nem tudtál róla, hogy a bérlet hamis, végül is valamilyen szinten "bűntárs" lettél te is. Ezután alaposan gondold meg kitől mit veszel.

Szerintem is pénzbírságot kapsz.

2011. máj. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A magánokirat-hamisítás a közbizalom elleni bűncselekmények körébe tartozik. A bűncselekmény jogi tárgya a magánokiratokba vetett bizalomhoz fűződő társadalmi érdek.

Btk. 276. § Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot használ, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

A bűncselekmény elkövetési tárgya a magánokirat. A magánokiratnak minősül minden olyan okirat, amelyet jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének a bizonyítására állítottak ki és nem közokirat (lásd még: teljes bizonyító erejű magánokirat). A vény, MÁV arcképes igazolvány, menetjegy is magánokirat.

A bűncselekmény elkövetési magatartása a felhasználás. Tehát hamis magánokirat készítése vagy meghamisítása önmagában nem minősül magánokirat-hamisításnak. Felhasználás alatt a hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokirat joghatás kiváltására való használatát jelenti. Felhasználásnak minősül a bemutatás, felmutatás, átadás stb. Nem felhasználás, ha a hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot az elkövető magánál tartja.


Beidéznek, majd okmányszakértőt rendelnek ki, és bírósági ügy lesz belőle. Azt pedig kár volt írnod, hogy nem vagy bűnös, a fentebb leírtakat mutasd meg a szüleidnek is szerintem.

2011. máj. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

" A bérletet egy ismeretlen személytől vásároltam"


Ilyen baleset hogyan történik? A bérletet a BKV, MÁV, Volán árulja. Ez már olyan mintha én egy diplomát nem az egyetemtől "vásárolnék", hanem egy ismeretlen személytől. :D

2011. máj. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
05-02 00:22 bármilyen durva ilyen is van,persze aki magánembertől vesz ilyesmit alapból bűnös,mert mért vetted attól? azt senki se hiszi el hogy akkora hülye vagy hogy azt hitted az is hivatalos ne is próbáld hülyének nézni a hatóságokat
2011. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!