Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Munkahelyi balesetesek rokkant...

Munkahelyi balesetesek rokkant nyugdíját hogyan érinti a változás?

Figyelt kérdés

10 évvel ezelőtt súlyos munkahelyi balesetet szenvedtem a munkaadóm hibájából,azóta 1.fokú rokkant vagyok.

Rám aztán nem lehet mondani hogy kamu nyugdíjas vagyok,a munkában rokkantam meg.

Még csak 41 éves vagyok,a volt munkaadómon hajtják most is be azt a nyugdíjat amit az Állam kifizet nekem.

Ezután tényleg csak valamilyen segélyt kaphatok?

Ezt nem akarom elhinni!


2011. máj. 17. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A rokkant nyugdíj mint jogintézmény megszűnik, ezt maga Matolcsy mondta, és helyébe egységes egészségkárosodási ellátás lép azoknak a nyugdíjkorhatár alatti ellátottaknak, akiket az ismételt felülvizsgálatok alapján sem tartanak munkaképesnek. Ezzel az lesz a probléma, hogy ami eddig nyugdíj volt, az ez után segély lesz, tehát nem fognak rá vonatkozni a nyugdíjemelés szabályai, illetve mindenféle feltételekhez köthetik majd a folyósítást, mint pl, ma is a rendezett életvitelhez stb. Szerintem itt az lesz majd a trükk, hogy kezdetben az egészségkárosodási ellátás összege majd megegyezik a volt rokkantnyugdíj összegével, hogy ne legyen nagy felháborodás, aztán majd szép lassan nem emelik tovább, és elinflálják. De azon se lennék meglepve, ha már az átalakítással egyidejűleg csökkentenék vagy limitálnák az új ellátás összegét.


Emlékeztetnék rá, hogy már az MSZP-SZDSZ kormányzás alatt is többször felmerült, hogy a nyugdíjrendszert meg kell tisztítani a szociális elemektől, így a rokkant-, a baleseti és a hozzátartozói nyugellátástól. Ezeket nem a nyugdíjkasszából, hanem a szociális kasszából kell finanszírozni. A nyugdíjkassza így kizárólag az öregségi nyugdíjakat finanszírozná. Hát most ezt valósítják meg.


[link]

2011. máj. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Sajnos nem nagyon biztató,ezek el se tudják képzelni hogy milyen fogyatékossággal élni,ha csökkentik a nyugdíjamat akkor komoly megélhetési gondjaim lesznek.

Ráadásul mások tették tönkre az egész életem.

2011. máj. 17. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem is akarják elképzelni, hogy milyen. Ők az erős, egészséges, sikeres és gátlástalan embereket támogatják. (Lásd az idei adóváltozás vagy hogy most Orbán a fogászati túrizmus fejlesztésére adott 1 milliárdot.) Csak azt nem értem, aki amúgy is csúcsgazdag, azt miért kell támogatni. Rád most nehéz idők jönnek, mert teljesen ki vagy szolgáltatva, és ezek nem fognak együttérezni.
2011. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!