Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hol vannak a közterület...

Hol vannak a közterület felügyelők?

Figyelt kérdés

Amióta nem szabad dohányozni buszmegállókban és aluljárókban, még nem láttam egyetlen közterületfelügyelőt se szólni, pedig szinte minden forgalmasabb megállóban megszegik a szabályt. Amióta ellenőrizhetik a jegyeket, azóta elenőrként se lttam egyet se, bár mondjuk amerre én szoktam járni BKV ellenőrt se látok soha. És ha mondjuk én látok dohányozni valakit és nem hagyja abba, kinek szólhatok? Van valami telefonszám? Mennyi idő alatt érnek ki, vagy kijönnek egyáltalán?


Vagy mondjukforgalmasabb helyeken, mint pl. a Moszkva tér vagy Déli nincs véletlenül valami irodájuk, ahova be lehet menni szólni?


2011. máj. 24. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Gratulálok! A kérdés eleje még vet fel problémát, de ne haragudj képes lennél állampolgári bejelentést tenni, hogy az a zöld kapátos, 40-es, kopaszodó férfi a tilosban dohányzott.

Tudod, az óvodában is mindig a spicliket büntetik. Azokat közösítik ki.

2011. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A margit szigeten, és egyéb olyan heyleken, ahol sűrű a túrista forgalom.


Tudják, hogy a magyarnak úgysincs pénze.

2011. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy hol vannak a közteresek? cigiznek a Wc-ben......
2011. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves első. A törvény az törvény, de a legfontosab az, hogy felnőtt embertől már a törvény bevezetése elött is irtózatos pofátlanság volt buszmegállóban dohányozni. Engem zavar, és minden megállóban ez van, tehát naponta tucatszor találom szembe magam a problémával, és nemcsak zavar, hanem egészségtelen. Ha majmok lennénk és egyik majmot zavarná, hogy a másik állandóan ott dohányzik, ahol ő van, akkor baromira elagyabugyálná, akár meg is ölné, ha nem szokna le róla. Ezzel szemben nem vagyunk majmok, hanem egy társadalmat felépítettünk szabályokkal, és te azt véded, aki megszegi a szabályokat, és spiclinek nevezed, aki be akarja tartatni. Nem érdekel, hogy minek nevezel, ha majom lennék és így neveznél, téged is megvernélek. Ez viccesen hangzik, de igenis lényeges. Mi a különbség aközött hogy 5 millió ember dohányzik szabálytalanul, és aközött, hogy pár ember mulasztása miatt vörösiszap katasztrófa történik, vagy téged megver valaki az utcán, vagy megölnek? Mindegyiket el kell kerülni.
2011. máj. 24. 11:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Senki se mondta, hogy a törvényeket nem kell betartani és betartatni. Teljes mértékben igazat is adnék neked, ha nem gondolnám, hogy annyira sunyi vagy, hogy az orrod alatt suttogva telefonálsz egy buszmegállóból. Nem vállalod, hogy te aztán társadalmunk egyik kiemelkedő tagja vagy, aki kötelességének érzi, hogy jelentse, hogy ő ám dohányzó embert látott a buszmegállóban. Tudod miért? Mert egy normális társadalom nem szereti az iylen embereket.


Gondolj bele. Mint már írtam, anno a suliban is voltak szabályok, amiket be kellett tartani. Ha valaki valamit nem tartott be a másik pedig árulkodott azt általában kilökte magából a közösség. Pláne ha utólag tudták meg, hogy ki is volt az. És tudod mit? Megérdemelte.


A másik fele meg gondolom te aztán pedáns életet élsz. te soha nem zavartad semmivel a környezetedben élőket. gondolom, hogy valamennyi törvényt betartasz. Téged aztán senki nem jelenthetne fel.

2011. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak ismétled magad, de nem írtad meg, hogy miért erkölcsös hallgatni szabálytalanság láttán, és miért sunyiság szólni? Szerintem pont fordítva van, de mivel nem magyaráztad meg, így nem tudok érdemben reagálni rá.


Egyébként:


1) Ha valaki dohányzik szólok neki. Ez az eset arra vonatkozik, amikor nem hagyja abba. Ebben az esetben akár helyben is hagyhatnám, mert harcművész vagyok egyébként, de nem azért tanultam, hogy ilyenre használjam a tudásom. Ezért kérdem, hogy törvényesen és emberi módon hogyan lehet megoldani, még akkor is ha a másik nem viselkedik ember módjára. És ha már itt tartunk, szerintem eltörpül az, ha te sunyiságnak tartod, hogy valaki sunyi, amellett az illetlenség mellett, hogy valaki ott dohányzik, ahol nem lehet kikerülni. Egyébként az hogy szólok neki az sem jó megoldás, mert oda kell menni, és közben szívom a füstjét miközben beszélek vele, és mivel nagyon gyakori, ezért ez is egészségtelen.


2) senki se tökéletes, én is szegtem meg szabályt. De nem olyan esetben, amikor tudtam volna róla, hogy a szabályszegésemmel valakit hátrányos, nehéz, kényelmetlen vagy egészségtelen helyzetbe hozok. Ha mégis ilyen történne, és szólna nekem az illető, akkor bocsánatot kérnék és abbahagynám, sőt kártériteném, ha tudom. És ha én nem lennék ilyen, az teljesn lényegtelen, akkor engem is sunyi módon be lehetne mószerolni.


Egyébként alapvető logikai és etikai tévedésben vagy. Az egyáltalán nem tartozik ide, hogy ki miért szól vagy nem szól, az nem szabad hogy érdekeljen senkit, az mindenkinek a magánügye.

2011. máj. 24. 15:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Most jöhetnék azzal, hogy a dohányzáson kívül 1000 egészségtelen és szennyező anyag van. A kipufogó szagát már annyira megszoktad, hogy fel se tűnik, ha belélegzed. Nyilván te meg azzal jönnél, hogy de ha már ezt törvény tiltja, akkor legyen egyel kevesebb.


Tudod mit? Tökéletesen igazad van, leírtam többször is. Nem azzal van a gond, hogy tenni akarsz valami ellen ami neked nem tetszik, hanem azzal, hogy bemószerolsz embereket. Nekem ez nem fér bele az elveimbe, hogy "csak" egy BKV megállóban való dohányzásért feljelentsek valakit.

2011. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

10:15 - tudod, mi a spicli? Csak ezért, mert manapság másra használják (nem is csoda). Itt szó sincs betyárbecsületről, vagy 'valami, valamiért' elvről. Ezeket a tiltásokat szerinted mire találják ki? Nem mindenki bírja a dohányfüstöt és nem minden dohányzó viselkedik úgy, hogy ha megkérik, akkor szépen arrébb áll, hanem még elkezd kiabálni, vagy valamilyen baromságot csinálni, verekedni, stb. (ha annyira bunkó, hogy beszólásnak veszi a figyelmeztetést). Te ezt szeretnéd?

Az óvodáról, meg az iskoláról csak annyit, hogy nem igazán van vasszigor (igaz, nem éltetem a körmös módszert), de azért, már kicsit túlzás, hogy a diáknak több a joga, mint a tanárnak. Nem hiába van olyan, hogy egy - két tanulót, csak úgy kiközösítenek, megvernek, mert, csak úgy, nem tetszik nekik. Ha meg ő mer szólni, akkor spiclivé válik, pedig ilyenkor lépni kell ez ügyben.

2011. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!