Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mire számítsak az alábbi...

Mire számítsak az alábbi idézéssel kapcsolatban? (67. §. (1) bek. )

Figyelt kérdés

Be. 67.§. 1 bekezdés alapján beidéztek tanúként kihallgatásra. Magammal kell vinnem a bizonyítékként szolgálható iratokat, de azt sem tudom mivel kapcsolatban idéztek be!! Ill. a jogsinál kapott eü kártyát, de azt sem tudom hol van...

Mire számítsak, mi történhet egy ilyen kihallgatáson?


2011. máj. 26. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Az idézés és az értesítés

67. § (1) Ha e törvény kivételt nem tesz, a bíróság, az ügyész és a nyomozó hatóság azt idézi, akinek a jelenléte az eljárási cselekménynél kötelező, illetőleg azt értesíti, akinek a jelenléte nem kötelező, de azt a törvény lehetővé teszi. Akit megidéztek, köteles az őt megidéző bíróság, ügyész, illetőleg nyomozó hatóság előtt megjelenni.


Csomó minden történthet, akár gyanúba is keveredhetsz. Fű és hamis dokumentum ne legyen nálad, ez biztos. Sőt, otthon sem ajánlott.

2011. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A levélben amit küldenek le szokták írni pontosan mivel kapcsolatban idéztek be. ha ez nem történt meg keress elérhetőséget, és ügyszámot bemondod, és rákérdezel, hogy akkor mi is az ügy.
2011. máj. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nem kaptam idézést tanúkihallgatásra, de a törvényben az idézés kötelező tartalmi elemei közt nem szerepel az ügy tárgyának megnevezése, csak a vádirat benyújtása után.

De egyébként valóban az a legcélszerűbb, ha felhívód az idézésben szereplő telefonszámot, és megkérdezed.

2011. máj. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Az embert nem idézik be kihallgatásra úgy, hogy azt sem tudod mivel kapcsolatban. Erőltesd meg az agyadat, nem volt-e a közelmúltban rendőrséggel való atrocitásod, nem voltál-e tanúja bűncselekménynek, nem jelentettél-e be valamit.
2011. máj. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én is ilyen levelet kaptam de azt se tudom mivel kapcsolatban. Soha még igazoltatni se igazoltattak. Neked végül is mi volt?
2012. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Mi lett a végeredmény?

Mi is kaptunk ilyen levelet, boríték nélkül bedobva a postaládába, tárgy megnevezés szintén nem volt, 2 nappal a kihallgatás előtt.

Neked szerepelt a személyes adatoknál születési hely és anyja neve? Szerintem ezek alapvető dolgok lennének, mert a szereplő adatokat bárki kikeresheti.

2012. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Megtudtam telefonon. Egy két évvel ezelőtti Teszveszes vásárlásom miatt érdeklődnek. Azt, hogy minden rendben ment-e és, hogy megkptam-e a terméket.
2012. máj. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sygma válasza:

Én most kaptam egy ilyet. Felhívtam az ügyintézőt, hogy milyen iratokat vigyek magammal (amit említenek az idézésben), mert nincs előttem hogy milyen ügy is lehet.

Azt mondta, hogy utaltam egy összeget egy pitty-putty kft-nek, és a cégnél nyomoznak.

Aztán kiderült, ez egy webshop üzemeltetője, ahonnan rendeltem valami apróságot. Csak nem ilyen néven ismerem őket, hanem "toldacuccot" boltként.


Úgyhogy semmi pánik, bárki belefuthat egy ilyenbe. Kérdezzetek rá az ügyintézőre.

2017. dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!