Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan állítanátok helyre a...

Hogyan állítanátok helyre a közbiztonságot?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 16:39
1 2 3 4 5
 31/42 anonim válasza:
Nem használt laktanyákból rezervátumot hoznák létre és oda terelném a férgeket,mindegy milyen nemzetiségű féreg van mindenhol.
2011. jún. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Visszaállítanám a halálbüntetést és lazán kivégezném azon embereket akik megöltek valakit/pedofílok/visszaeső bűnözök/politikus bűnözők

A börtönökben megszűnne a "hawaii feeling", hogy ha erős vagy akkor te vagy ott a menő és bármit megtehetsz. Olyan sittet csinálnék ahol csak egy valakitől kéne félned: az ŐRTŐL. Kevesebb letöltendő az de középkori színvonalon, rendszeres testi fenyítéssel, így ha egyszer kikerülsz akk inkább a halál minthogy visszategyenek, ergó nem bűnözöl.

Akik szerint ez meg túl radikális és szegény bűnözők lelki világát sérti azoknak meg azt üzenném, hogy el kéne gondolkodni azon, hogy senkit sem kényszerít itt senki hogy tolvaj, rabló vagy gyilkos legyen, továbbá nem a bűnözők jogaiért kéne mindig sírni hanem azok jogaiért, akik ellen vétenek. Szerintem ez drasztikusan javítaná a közbiztonságot, de hát manapság ez elképzelhetetlen, mert ugye a gyilkos is ember....jah, akit megölt az is az volt!

2011. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Egy EU-s tagországban nem lehet halálbüntetést bevezetni.
2011. jún. 17. 14:29
 34/42 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, de ha rajtam múlna akkor igenis lehetne. Szerintem a bűnt csak megfelelő mértékű büntetéssel lehet megelőzni. Egyébként a kérdés az volt, hogy csinálnám, hát így. Inkább azt mond meg nekem, hogy mi a véleményed erről a fajta megoldásról amit írtam!


Köszi

2011. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 Gábor_G válasza:
csendőrség ;)
2011. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Halálbüntetést én csak a legsúlyosabb bűntetteknél alkalmaznék. pl. korrupció.


Thaiföldön a korrupt politikusokat kivégzik, nincs is korrupció.

2011. jún. 17. 19:13
 37/42 anonim ***** válasza:
Hát ha neked a korrupció a legsúlyosabb bűncselekmény...
2011. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

nem komolyan gondolom, csak el lehet játszani a gondolattal..lehet, hogy kicsit szélsőséges dolog lenne...de aki valamilyen bűncselekményt elkövet, az annak megfelelő örökre szóló "jelzést" kapna...például rengeteg olyan ember van, akik már kb 30szor lebuktak különböző boltokban, hogy loptak, de mégsem történt egy ejnye-bejnyén kívül semmi más...az ilyen embereket valahogy meg kellene jelölni..például feltűnő tetoválással a homlokán..mondjuk a harmadik lopása után már megkapná, és utána már mindenki látná, hogy ő lopós. Lehet hogy visszatartó erő lenne. Vagy aki lopna, minden bebizonyított lopása után le kellene vágni egy ujjpercét. Ha elkezdenének fogyni az ujjai biztos meggondolná, hogy fog-e még lopni valamikor... Vagy ha megtámad valakit, vagy betör valahová, akkor egy egész ujja röpülne...(csak így mondjuk sok embert is lehet, hogy bűnözőnek hinnének, akik balesetben vesztették el az ujjukat....)

a komolyabb bűncselekményeket pedig természetesen börtönnel jutalmaznám...de azok is önfenntartó börtönök lennének, nehogy az adófizetők pénzén heverésszenek a bűnözők.. :P

ezek a dolgok biztos, hogy csökkentenék a bűnözéseket.

persze tudom, hogy ilyeneket lehetetlen lenne megvalósítani, csak egy ötletnek írtam le. :)


Amúgy a képzelgéseket félretéve..ismerősömnek mesélte egy "nem idén barnult" fazon, hogy ő le se sz@rja, ha elkapják lopás közben, meg nem érdekli ha lesittelik (úgyis ült már nem egyszer..)..mert ha lecsukják akkor mindene megvan..van fedél a feje fölött, kap kaját, van tv, internet hozzáférési lehetőség, tv, könyvtár, konditerem.....és ráadásul mindezt ingyen...és röhögve mondta, hogy ő cig. és úgyis kiengedik egy kis idő után, és mindent folytat ott ahol abbahagyott.


ezt a börtönbéli "jómódot" is meg kéne szüntetni szerintem, mert az ilyenek oda szinte már üdülni járnak...

2011. jún. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Igazad van ! ez a börtönbeli jolét tényleg nagyon irritálo !Képzelem mennyi szemét ember élvezi ott a jolétet,teljes ellátást! ez is unios elöirás ?a bünözök seggét kell nyalni,aki meg rendesen dolgozik,az éhezik is !-sok esetben..most meg még a biroságok is lassubbak lesznek,igaza van egy elöttem szolonak,legyen a rendörnek nagyobb hatalma,miért nem volt a szoci idöben ennyi megélhetési bünözés? jo,sokat nem is tudtunk,de ismerösi körböl se hallottunk ilyen szörnyü dolgokat !,mint manapság !

most a saját házadat,kertedet se védheted meg,ha megversz egy tolvajt akkor te vagy a hibás ! hogy lehet ez ?

miért jo az ilyen törvény ?

2011. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:

Egy bizonyos mértéken túl (középrétegi színt), már nem igazán segít a rendőri fizetés jobbítása. A megoldás egyik pontja az lehet, ha a rendőrök lefizetése, megfenyegetése rendkívül komoly következményekkel járjon. Egyáltalán, legyenek következményei a bűncslekményeknek.

Ma a segélyből élő és többnyire bűnözéssel jövedelmét kiegészítő réteg (lassan közel a lakosság 10% -át teszik ki) el van kényeztetve, mert ”szavazó-gép”-ként kezeli őket a mindenkori hatalom.

Bár az alapvető emberi jogokkal ellenkezik (jogilag nem megoldható), de érdemes elgondolkodni azon, hogy ha megvonnánk a szavazati jogokat ettől a rétegtől, akkor lényegesen javulna a közbiztonság, hiszen akkor nem járnának olyan ”nagy mellénnyel”.

2011. jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!