Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendészeti szakközépiskolában...

Rendészeti szakközépiskolában a felvételin mennyire mennek bele az ilyen ókori görög, spártai, római dolgokba? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Minden királyt-hadvezért be kell magolnom,h mikor mit csinált,stb vagy inkább csak az ilyen vének tanácsa,ki volt az első római császár,stb dolgokra menjek rá?Menyire mennek bele ezekbe a dolgokba? Leginkább a magyar történelemt nézném át részletesen és a I-II VHt,stb ilyeneket,meg főként az állampolgárit.HELP PLS!
2011. jún. 13. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább a magyar történelem, és a jelenlegi államfelépítéssel kapcsolatos dolgok. Ezenkívül lesznek szakmai kérdések is.
2011. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

az egésznek semmi értelme, ne tanulgass rá, úgysem fogod megjegyezni.

Én pl. kiakadtam az egyik kérdésnél, pontosan nem emlékszem rá, de valami évszám volt és akkor ezen a napon mit mondott Napóleon?Hát a tököm tudta.

A felénél kicsivel többet csak össze tudsz hozni.

2011. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a Válaszokat!


1! h érted h szakmai kérdések?Pl a Rendőrség melyik minisztériumhoz tartozik,mi a szlogenje,stb?


2! Hát azért készülök de msot nekem sicns energiám meg kedvem 30-40 római.görög-perzsa-spárta,stb hadvezér,uralkodó nevét ami nem oylan mint pl a Kossuth... bemagolni,megh mikor miket,kiket gyúztekle,hol stb.. magyar történelmet jobban átnézem(királyok mettől meddig urakodtak,adóik,tehát 1300as évektől egészen a rendszerváltásig.Persze itt se mindent csak a lényeget:D állampolgárival jól haladok hál istennek. kukorelli istvánféle könyvet már majdnem benyaltam és elég részletesen.Ha jól tom a műveltségi kérdéseinek 60-70% ebből a könyvből lesz...többi töri,napjainkban stb.Ami engem irritál az az ókor mint már írtam.. sumérok,görögök,stb...Jah és még az EUs témákat meg törvényeket is átnézem majd...Nektek köszi a válaszokat másokét is várom,esetleg ha ti is írnátok még vmit azt nagyon emgköszönném:) pl voltatok felvételin? ha igen sikerült?vagy már állományba vagytok? remélem h iagzatok lesz és az ókorból nem nagyon kérdeznek majd semmit.Persze alap dolgokat(pl h egyiptomiak alakitották ki a hieroglifákat,mumifikálás,stb) tudok csak a részletekbe nem akarok bele menni...

2011. jún. 13. 18:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Hello. Amiket leírtál hogy meg akarod tanulni és meg is tanulod akkor szerintem biztos hogy meglesz. Gondolom majd jövőre jelentkezel addig még van időd készülni bőven.

Amit én tanácsolnék azok a fontosabb évszámok, csaták, uralkodók átnézése, a 20. sz-i magyar történelmi események. Nem árt tisztába lenni a drogokkal kapcsolatos kérdésekkel, ki a miniszterelnök, belügyminiszter, rendőrséggel kapcsolatos dolgok..

Itt egy oldal ahol van sok olyan kérdés amik voltak a műveltségin.

[link]


Jó tanulást! ;)

2011. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3! Köszi szépen enekd is:) akkor te is azt mondod hogy jelentéktelenek az ókori témák a felvételin,vagy csak nagyon felületesen fordulnak elő kérdésekben?
2011. jún. 13. 23:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát figyu. Van összesen 900 kérdés abból dob neked a gép 50-et. Tényleg bármit kérdezhetnek. Nem jelentéktelen azoknak az átnézése mert te lehet hogy kapni fogsz onnan is kérdéseket. De nyugi, ha átnézed azokat a dolgokat amiket leírtál simán lehet hozni egy 80 pont körüli eredményta mi már nagyon jónak számít . Nem kell annyira ráparázni van még sok időd a felkészülésig.
2011. jún. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen,leeht igazad van át is nézem őket csak velem tudod aza probléma hogy nem tudom eldönteni,hogy mi a fontos egy adott tan anyagból:) legyen pl egyiptom... úgye kialakították a hieroglifákat,Ramszesz volt a fáraó,stb...ezek fontosak,DE ilyeneket hogy miylen fémből készítettek fegyvereket, kellett e a földműveléshez öntözni a földjüket,sbt... iylen jelentéktelenebb dolgok nem tudom fontosak e... mert pl a földművelés h kell e öntözni vagy miylen minden anyagba benne van-.- nyilván a suméroknál is pl megjegyzem h kialakították az ékírást,6osz szám rendszert alkalmaztak,meg jelent az állam mint igazgatási forma,stb...deh msot ki mikor kezdte el pla fémet használni stb... hát nem tom h az ilyenek is fontosak e vagy csak egy adott népről kiemelkedő dolgok. pl mezpotámi uralkodójának Hammurappinak a törvény gyűjteménye,stb... nem tom érted e h mire akarok kilyukadni,de sztem igen:)
2011. jún. 14. 11:17
 8/11 anonim ***** válasza:

ez egy műveltségi teszt,nem csak történelmi dolgok lesznek benn hanem minden de minden amit el tudsz képzelni. Ez általában mindenkinek sikerül.

Sok olyan lesz benne amire gondolkodás nélkül rá vágod a választ, de olyan is lesz benn amiről életedben soha nem hallottál. Ne parázz már ez miatt, sikerülni fog. A fizikaira annál jobban menj rá.

2011. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudjátok leeht ezt is túl parázok mint mindent...túl alapos akarok lenni,és leeht ez a baj...pl kreszvizsga márciusban..tiszta ideg voltam h hajj sikerül e...erre 75ből 73 pontom lett....ugyan ez volt az érettséginél is,stb....ilyen vagoyk sajna... am én a műveltségin 50-60 ponttal is megelégednék. mivela fizikaim 120 körül lesz (remélem) műveltségi 50-60+még 11 plusz pont.. tehát legrosszabb esetben is 181 pontom lesz ami sztem elég h bekerüljek vagy nem?(miskolci suli) am a cél 190-195...
2011. jún. 14. 11:33
 10/11 anonim ***** válasza:

hagyjad már 113 pontom lett,igaz engem határrendésznek vettek fel, de csak rendőr lett belőlem.

egy 60 pontot el lehet érni a műveltségin, ha a fizikaid meg jó akkor nincs probléma.

2011. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!