Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrautóval hogyan állíthatn...

Wirag1 kérdése:

Rendőrautóval hogyan állíthatnak meg igazoltatás céljából? Szabályos az ha mögöttem villogtatva jelez? Én úgy tudtam ez csak Amerikában jogszerű, Magyarországon más szabályok vannak.

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 03:27
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
92%
Szabályos, sőt ez az előírás. De ha nem tetszik panaszt tehetsz a belügyminisztériumban.
2011. jún. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
65%
engem pl azért is leszidott mert villogott és nem azonal áltam meg hanem továbbmentem egy kcisit. a láncid előtti alagutba kezdett el villogni énmeg továbbmentem és át a körforgalmon és ott belra a vár felé felmenő uton áltam meg. mondtam neki h mit vár áljak meg az alagut közepén?vagy a körforgalomba? ott höbörgött nekem hát mondom ha gondolja visszamehetünk és leparkolok neki aza alagutban viszont akkor ő magyarázza meg a többi embernek mért kell 3 orás dugora számitani. erre meg akart büntetni h nem álltam meg neki azonnal. hát mondom n aazért lasaban. végül megbeszéltük a dolgot h mégis hogy gondolta meg nem kéne felhuznia magát. odaadtam a papirjaimat ahol volt közte rendőrpalotába valo belépő is minden szintre(ismerős takaritoválalata dolgozik ott néha kisegíten ellenőrzések előtt vagy kisgépszerelésre igy nekem is van belépőm minednhova) azonnal szalutált és továbbengedett hát mondom izzokészletet nem nézi meg ?nem kell ettől befosni nem vagyok rendőr. és innentől normálisan tudtuk megbeszélni mért állított meg
2011. jún. 14. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
55%

"hát mondom izzokészletet nem nézi meg ?"


Minek nézné meg? Az nem kötelező.

2011. jún. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
48%
a poénba nem kéne már belekötni :D
2011. jún. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
29%

Szép, hosszú mondatot írtál, kár, hogy se vége-se eleje!

És te fikázod a rendőröket?

2011. jún. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
71%

Na, oszt', Magyarországon milyen szabályok vannak? És azt ki mondta neked?

Merthogy én úgy tudom, hogy fény- és hangjelzés használatával minden további nélkül megállíthat... :)

2011. jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
65%

Fény VAGY hangjelzéssel, az autó mögött villogva, vagy előtte jelezve a félrehúzódást. Ha nem állsz meg azonnal, akkor az a rendőri jelzés figyelmen kívül hagyása szabálysértés.

Ahogyan megállított az teljesen szabályos volt, Amerikában annyi a különbség, hogy a kezedet a kormányra kell tenned, és leállítanod az autót.

De ha neked a jogaid annyira sérültek ezzel, hogy levillogtak, és igazoltattak, akkor robbantsd fel magad a szabadságtéren.

2011. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
43%

18:06


V írjon egy levelet OrbánVityának hogy "egyenruhás bűnözés" történt:)

2011. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
52%
A villogó bekapcsolása a jelzés a külvilág számára, hogy a gépjárműben ülők, illetve abból kiszállók intézkedést foganatosítanak.
2011. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
91%
Mi lenne ha egy villogó rendőrautó előtt mindeki megállna?
2011. jún. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!