Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kaptam 30000 Ft helyszíni...

Kaptam 30000 Ft helyszíni bírságot amit 30 napon belül kell befizetnem, jelenleg nem tudom befizetni, ezért le szeretném dolgozni közmunkával. Ilyenkor mi a teendő, meg kell várni a 30 napot hogy küldjenek valami felszólítást vagy határozatot?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 14:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ebben az ügyben a rendőrségnél tájékozódj, ha felvázold nekik a helyzetet, nem hiszem, hogy meg kell várnod a 30napot.
2011. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2011. jún. 20. 14:46
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
jön a határozat abban van mellékelve egy nyilatkozat amibe felkínálják a ledolgozási lehetőséget, kitöltve vissza kell küldened és vagy válaszolnak hogy oké mehetsz vagy elfelejtődik és elévül így is jártam már. Úgy életem során össze jött már vagy félmilla büntetésem,legtöbb 150ezres volt azzal jártam úgy hogy elévült
2011. jún. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,és plusz bírságot nem csapnak hozzá igaz? (amiért nem fizettem be időbe?)
2011. jún. 20. 18:11
 5/19 anonim ***** válasza:
itt nincs ilyen késedelmi kamatok meg ilyenek
2011. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeted be, akkor adók módjára behajtják. Tehát ha van kereseted, akkor autómatikusan levonják, nem kívánságműsor. Amennyiben nincs, vagy segélyezett vagy, abban az esetben nem lehet levonni.

De a helyszíni bírság összege maximum 20eFt lehet, tehát te nem azt kaptál, hanem gyanítom közigazgatási bírságot, csekkel.

2011. jún. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van elírtam véletlenül nem 30 000 hanem 20 000. Amúgy nincsen munkahelyem, gimnazista vagyok. Akkor várjam a határozatot?
2011. jún. 20. 20:09
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább fizesd be. Nekem volt ismerősöm közmunkán, az általános iskolája előtt szedte a szemetet, söprögette a levelet. Az elzárás se valami jó dolog, mikor az iskolában néznek a tanárjaid, hogy merre vagy. A szüleiddel fizettesd ki, és állapodj meg velük, hogy lenapszámozod. Kis nyári munka neked sem árt.

De te tudod, én csak tanácsot adtam.

2011. jún. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, mivel sikerült kiérdemelned a hb maximum összegét?
2011. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Átúsztam a Dunát,és épp ezért nem akarom a szüleimnek elmondani hogy kaptam hb.-t mert megölnének ha megtudnák miért kaptam...( jogosan is)
2011. jún. 20. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!