Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Zavarja a szomszédom a házimoz...

Zavarja a szomszédom a házimozim, s emiatt egy birtokháborítási eljárást indított, majd megegyeztünk. Ezután mégis kihívta a rendőröket, illetve néhány követ is bedobál az udvaromra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
24 éves férfi vagyok, Szolnok külvárosában lakom, kertes házban. Nemrég költözött ide egy másik család a velünk szemben lévő házba, a házaink között egy út van, tehát nincsenek közel az ingatlanok. Zavarja őt a 120w-ot házimozim, ami miatt egy birtokháborítási eljárást indított majd megbeszéltünk a jegyzőnél mindent, megegyeztünk.. Ezután mégis rámhívta a rendőröket, akik majdnem kinevették h emiatt ki kellett jönniük (nem vicc!), mert nem lehetett hallani semmit odakinn. Néha egy -két követ is bedob az udvarra és ha ezt tovább folytatja elmérgesedhet a helyzet. Mit tegyek?
2008. febr. 23. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Legelsősorban is próbáld megérteni őt. Mibe kerül neked az, ha úgy mozizol, hogy csak te halljad.
2008. febr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Legelsősorban próbáld megérteni őt. Olyan nagy áldozat lenne a részedről, ha úgy moziznál, hogy csak te halljad?
2008. febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Vedd halkabbra!Senki nem vett mozijegyet,úgyhogy ne szórakoztasd őket.Majd ha vesznek,akkor hangosíts.Addig legyen az egyedüli kiváltságod mozizni,ugyanúgy mint ahogy sokan teszik.Mások zavarása nélkül.
2008. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
én a másik oldalt támogatom.miért ne hallgathatná a saját otthonában 120 watton?otthon azt csinál amit akar.ha tilos lenne akkor nem tettek volna bele ekkora teljesítményt.nem hiszem hogy annyira áthalladszódna szembe,hogy zavaró legyen.én 200 watton hallgatom,társasházban,mégse zavar senkit.nem megy non stop!na viszont az hogy követ dobálnak az udvarára az már birtok rongálás!na és mi van ha l nagyot hall szegény?(bocsi)akkor ne szórakozzon mert a szomszédot zavarja?itt legfeljebb egy kis toleranciát lehet gyakorolni.mindkét félnek!nekem ez inkább kötekedésnek tűnik.de azért egy jó tanács:semmiképp ne állj le veszekedni!mert szó szót követ,tett tettet,és megvan a baj.annyit meg nem ér.szerintem ne foglalkozz vele mit csinál.ne figyelj rá.majd megunja!
2008. febr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm megfogadom a tanácsokat.
2008. febr. 25. 08:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A szabad birtoklásában senkit nem zavarhatsz, mint ahogy téged sem zavarhatnak.

Amennyiben a birtokodban zavarva érzed magad (mint ahogy azt szomszédod érzi), jogod van birtokvédelmi eljárást indítani a jegyzőnél. A jegyzőnek kötelessége kivizsgálni a bejelentést, majd határozatot hozni, amit végre kell hajtani. Nálatok ez első alkalommal egyezség volt, így rendben is van. Azonban nem írtad, hogy ez az egyezség mit tartalmazott...


A másik oldalról: Amennyiben téged a birtokvédelmi eljárásokkal zaklat, a jogi procedúra jogosságát nem tartod szükségesnek, esetleg úgy érzed, hogy mindenféle mondvacsinált okokkal cibál a jegyzőhöz, akkor a te oldaladon a jogalap nélküli pereskedés, a rágalmazás, stb. megállja a helyét.


Minden esetre, hogy EGYSZER S MINDENKORRA véget vessetek az esetleges eljárásoknak, vesd magad alá a következő birtokvédelmi eljárásnak, és KÉRD akusztikai szakértő kirendelését. Ha szerencséd van, az előírt határérték alatt marad a zajszennyezésed, ekkor a szakértői díjat (százezres tétel szokott lenni) az elmarasztalt fél fizeti meg, azaz a szomszédod. Emellett közöld a szomszéddal, hogy amennyiben őt marasztalják el a birtokvédelmi eljárásban, úgy perre viszed a zaklatást.

2008. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem, miért kell pereskedni, ha amúgy azt hangoztatjuk, éljünk barátságban, békében. Én biztos vagyok benne, hogy te is ezt mondod, egyébként próbáld az ő helyébe képzelni magadat!
2008. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hozzáfűzök még annyit h abban egyeztünk meg a jegyzőnél hogy szól hogyha nem megfelelő a hangerő.. Erre jön a dobálás meg a rendőr. Persze ez reális mert mellettük lakik egy család, akik szintén hallgatják a zenét és elég nagy hangerővel, erre én mondhatnám h zavar de nem foglalkozom vele, elviselem.. Na és ők ezt nem hallják érdekes módon..

Ja és csak őket zavarja a zenélésem, a többi szomszédot nem (nyilatkozatot írattam a többivel, a jegyző látta).

2008. febr. 26. 10:29
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
jól értem, megbeszéltetek mindent a jegyzőnél, aztán megint renitenskedtél ???!!!!!
2009. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Üdv! Végülis megoldódott a probléma: elköltöztek még 2008 nyarán elköltöztek a szemben lévő házból a kedves megértő szomszédaim... Lehet ez nekem is köszönhető, de mint utóbb kiderült nem mindenkivel voltak itt jóban rajtam kívül is + akik megvették a házukat (fiatal pár huszonévesek, egy kis csecsemővel) eddig egy szót se szóltak a zene miatt... mostmár minden rendben.
2009. jan. 4. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!