Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 éve elváltam, akkor megegyez...

5 éve elváltam, akkor megegyeztünk 20ezer ft gyerektartásban a férjemmel. Ezen nem lehet változtatni vagy hogy tudnám elérni, hogy többet kapjunk? Azóta az árak csak mentek felfelé, de a gyerektartás az maradt. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, ha csak az exed nem keres azóta sokkal jobban. Akkor kérhetsz perújrafelvételt, és újbóli gyerektartás-megállapítást. Azonban ez visszafelé is elsülhet, mert ha az exed azóta esetleg rosszabbul keres, vagy lett másik gyereke is, változtak az életkörülményei, akkor nincs kizárva, hogy még ennél is kevesebb gyerektartást fognak neked megítélni.


(Csak csendben jegyzem meg, hogy a dráguló árak nem csak neked okoznak nehézségeket, de valószínűleg az exednek is. A gyerektartást pedig nem az árakhoz, hanem a férfi mindenkori béréhez szabják.)

2011. szept. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%

Már hogyne lehetne változtatni!

Ha nem tudtok megegyezni, akkor bíróság.

2 gyerekes elvált anyuka vagyok.

2011. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!