Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Én most miért vagyok gyanúsított?

Én most miért vagyok gyanúsított?

Figyelt kérdés

Azzal a problémával fordulnék ökökhöz, hogy 2011. Április 12.-én vásároltam egy gépjárművet egy kereskedőtől, ez a kereskedő azt mondta miután megegyeztünk az árban, hogy van egy kitöltött adásvételi szerződése amit a tulaj töltött ki, és azt kell aláírnom meg beírnom az adataimat és mehetek isten hírével az ujdonsült autómmal!

Így is történt..


Erre a mai napon kijött egy idézésem gyanusított részére Btk 276 § -ba ütköző magánokirat-hamisítás vétségének megalapozott gyanúja miatt..


Kérdem én miről van most szó??????

Én most miért vagyok gyanúsított?


Nagybátyám volt az egyik tanú a másik pedig a kereskedő már őket is behívták, a rendőrségre, és ott szó nem volt okirathamisításról.. csak kérdezték valós-e ez az adás vételi..

A kereskedő is elmondta hogy igen aznap vettem tőle az autót és hogy ő hogy jutott hozzá stb..


Akkor engem most miért zaklatnak?


2011. júl. 8. 08:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ügyvédet miharmarbb
2011. júl. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
a 0 forintból nehéz lenne ügyvédet fogadnom.
2011. júl. 8. 09:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre valóban az ügyvéd a megoldás és a pereskedés.

Ők tudják pontosan ezeket a dolgokat.

A költségektől még most nem kell félni.Meg lehet egyezni az ügyvéddel,hogy a tárgyalás után egyenlítik ki az összeget és ha Ön nyer akkor a felmerülő költségeket a másik gyanúsított köteles téríteni.

2011. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az oka egyszerű, ott szerepel a neve a papíron, tehát lehetséges elkövető a törvény szemében. Ez nem jelenti, hogy bűnös is, de mindenkébb azt jelenti, hogy a rendőrség meghallgatja a maga történetét is.
2011. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mi az az összefüggés, ami miatt arra jutottak, hogy lehet ez nem egy valós adásvételi.Mert ha az autó lopott lenne, akkor Önt nem hamisítással, hanem orgazdasággal vádolnák-amennyiben tudott az autó eredetéről.De itt ha jól értem ez fel sem merült.Tehát ha Ön és a kereskedő egyetértésben vannak, nincs ellenérdekű fél aki a szerződés valótlanságát akarná bizonyítani akkor valójában én sem értem a helyzetet.Magánokirat hamisításnál azonban csak akkor marasztalnak el ha hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú okiratról az illető tudja hogy ilyen.Egyébként ez "csak" vétség, nem bűntett.Enyhébb megítélésű.De szerintem kérjen kirendelt védőt ha nincs pénze.Tuti, ami tuti.
2011. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Btk. 276. § Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot használ, vétséget követ el...


Kajak nem ertem, hogy te itt hol kovethettel el barmi hasonlot is, ugyanis, mint ahogyan az a torvenyi tenyallasbol kiderul nem eleg egy hasmis maganokirat elkeszitese a vetseg megallapitasahoz, hanem azt fel is kell hasznalni. Nem tudom, hogy te itt hol hasznalhattal fel, es milyen hamis maganokiratot. Masreszt a tenyallasbol az is vilagosan latszik, hogy csak szandekosan lehet ilyesmit elkovetni. Ilyen esetben csak a kereskedo kovethette el ezt a vetseget, ha hamis okirattal igazolta az auto feletti rendelkezesi jogat. Te gyanusitottkent nem tudom hogy josz a kepbe.

2011. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
utolsóval egyetértve, de annyival kiegészítve, hogy nem kell hogy feltétlen ő használja fel, elég ha tud róla.De mivel nem tudott róla, -ha történt egyáltalán visszaélés-felteszem rövid idő alatt tisztázni fogja magát.Érthetetlen az egész.Na így vegyen az ember autót.
2011. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Min csodálkozol egy olyan országban, ahol a karhatalom a bűnözők vállát veregeti és az áldozatokat szívatja?!

- Ez egy feje tetejére állított "ország", - ha eddig nem jöttél volna rá, - ezért nem mer senki sem mások védelmére kelni az utcán (többek között)...

Legrosszabb esetben is jóhiszeműként hozhatnak ki ebből, - mert nem tudtál arról, hogy rossz szándékra akarja bárki is felhasználni az általad aláírt papírt.

2011. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van.. de az az egy gond hogy én valahogy éreztem ezt mikor vettem az autót és mégis belementem.. ilyen szerencsés vagyok.. :(
2011. júl. 8. 18:57
 10/14 anonim ***** válasza:

"ez a kereskedő azt mondta miután megegyeztünk az árban, hogy van egy kitöltött adásvételi szerződése amit a tulaj töltött ki, és azt kell aláírnom meg beírnom az adataimat és mehetek isten hírével az ujdonsült autómmal!"

A bibi itt van. Mivel a kereskedőmás nevében nem adhat el autót. Nem a te adataiddal van a gond, hanem azzal, hogy a kereskedő már egy meglévő adásvételit tolt eléd. Ha nem is fogadsz ügyvédet, az idézésen részletesen mond el, hogy hogyan történt. Azért vagy gyanúsított, mert a nevedet adtad egy fiktív adás-vételi szerződéshez. Annak érdekében, hogy kinyomozzák a felelősséget, beidéztek.

2011. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!