Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Érdekes nem? Emberkereskedőket...

Érdekes nem? Emberkereskedőket fogtak el.

Figyelt kérdés

[link]

Azt persze mintha kifelejtették volna hogy cigányok voltak.


2011. júl. 20. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én már azon is meglepődtem, hogy az RTLklub híradóban látni lehetett, vagy inkább kikövetkeztetni a környezetből. Mindenesetre egyértelmű volt.
2011. júl. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Engem igazából nem az zavar,hogy nem mondják a nemzetiséget hanem az,hogy amikor cigány az elkövető akkor "eltitkolják",amikor meg cigány ellen követnek el merényletet akkor már roma gyilkosságról beszélünk.

Tüntetni kellene a pozitív diszkrimináció ellen.

2011. júl. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg a szekszárdi cigány gettóban volt az akció, néhány utcával mellettünk.
2011. júl. 20. 21:05
 4/11 anonim ***** válasza:
És érzékeltetek valamit,vagy csendben ment minden?
2011. júl. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább nézzetek utána. Az Index.hu nem titkolja el a sértettek és az elkövetők származását, amennyiben az esettel kapcsolatban van jelentősége. (Például ha rasszista indíték felmerült) Ne mondjátok, hogy csak a cigányok ellen elkövetett rasszista bűnöknél írják ki, mert ez nem igaz. Azért mert, egy mocskolódó oldalon azt írták, még nem kell elhinni, hanem utána nézni. Semmi nem lesz jobb attól, ha egy oldalon mindenhova odaírják, hogy a "retkes mocskos putris cigányok" et cetera.
2011. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rádióban hallottam és ott mondták hogy kissebségiek voltak az elkövetők.
2011. júl. 20. 21:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 54%-os válaszadó kapcsán jutott eszembe, hogy szerintem akkor is lenne jelentősége az elkövető származásának, amikor idős embereket vernek meg/ ölnek meg pár száz vagy pár ezer forintért...

Úgy őszintén: hányszor halljuk azt, hogy "cigány származású elkövető"? Bezzeg a "roma gyilkosságok"...

Egyetértek, amíg lesz pozitív diszkrimináció, addig lesz negatív is, hisz előbbi is generálja az ellenérzéseket.

2011. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyen jellegű bűntény esetén semmi, de semmi szükség arra, hogy az elkövető származását közöljék. Őszintén, kinek lesz azzal jobb, hogy mondják? És egyáltalán mi jelentősége? Szerintem csak az indulatokat szítja, ami senkinek sem jó, hiszen ha gyűlölsz valakit, téged is gyűlölnek...


Viszont, nem egy olyan hír volt már az indexen, ahol a cigány volt az elkövető és kiírták, hogy cigány. Például volt egy olyan, hogy cigányok vertek skinheadet. Eleve, normális oldalon csak akkor írják ki, ha van róla biztos információjuk.

2011. júl. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor tömegesen számolnak be emberek az ország több részéről az időseket érő zaklatásokról, amelyeket cigány fiatalok követnek el, igenis ki kell mondani... Mert akkor ez nem egyedi, hanem egy olyan jelenség, amivel foglalkozni kellene!!! És nem utolsó sorban tudni az embereknek, akik olvassák a híreket... Az index.hu-t nem szoktam nézni, ahhoz nem tudok hozzászólni, hogy ők mennyire korrektek ebben.
2011. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem arról beszélek hogy nem kell foglalkozni vele, hanem arról hogy a megközelítés hibás és csak súlyosbítja a helyzetet.
2011. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!