Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelenthetem az illetőt?

Feljelenthetem az illetőt?

Figyelt kérdés

Internetes munka miatt írtam e-mail-t egy számomra ismeretlen (állítólag Szabó Péternek) aki egy tájokoztató e-mail-ben megírta nekem hogy igenis van munka e-mail-ek küldéséről szól adatmásolás stb. csak net kell hozzá.

Egyszeri belépési díj 600 Ft.. ha ezt befizetjük küldi a konkrét munkát és lehet kezdeni

Befizettem erre küld egy e-mail-t hogy ez csak arról szól hogy én is tegyek fel ilyen hirdetést és küldessek magamnak pénzt egy ilyen e-mail-ért de tüntessem fel az ő bankszámláját hogy az ő nevére mennyen a lové és majd ő egy töredékét nekem utalja ezért cserébe.



Hmm.. ez úgy gondolom valami nagy netes csalás lehet..


Mit lehet ezek ellen tenni?


2011. júl. 30. 09:57
1 2
 1/16 Pendragon válasza:
100%
Maximum annyit, h nem bedőlni az ilyen hülyeségeknek. Ahol előre kell fizetni egy munkánál, az valószínű h csalás. Örülj neki, h csak 600 Ft-tal húzott le. És nem árt jobban tájékozódni a munkaadódról. Sok csaló van sajna és ennél durvábbak is...
2011. júl. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Egyértelmű csalás, lehúzás, átverés, ahogy tetszik. Ha belemész te is csaló vagy. Feljelentés? Naná! Mit lehet tenni? A magam részéről egy kis spam küldést szoktam eszközölni az ilyen emil címekre.
2011. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tehát akkor battyogjak be a rendőrségre és közöljem hogy megkárosítottak 600 ft-tal de valószinű hogy több ezer embert is ugyanez a csaló, és feljeletést szeretnék tenni?
2011. júl. 30. 10:15
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Nem, mivel nem történet csalás. A 600ft befizetése után megkaptad a munkához szükséges információt, tehát a pénzedért járó szolgáltatást.
2011. júl. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Üdv!

Nem hinném, hogy ezt jogi útra tudnád terelni. Sajnos megfosztottak 600 forinttól. Létezik ilyesfajta munka, amit leírtál, de sajnos ebben az a rizikó, hogy mindig a "munkaadó" becsületén múlik az egész. Befizeted a 600 ft-ot, amiért kapsz egy akármiről szóló kis szöveges dokumentumot. Ezt, Te is elkezded a neten hirdetni, és nagy szerencsével megveszik tőled. Utána egy drágább dokumentumot veszel az illetőtől, amit szintén eladsz, és így tovább...Ez nem szól másról, csak a tisztességről. Garancia nincs. Vagy átver, vagy nem. Bár legtöbb esetben átverésről van szó sajnos. Persze léteznek különféle netes munkák, amik igaz fizetnek, de jó ha egy hónapban pár ezret összeszedsz vele, ami már nagy szó! Reklám nézegetős, mail olvasós munkák, különböző cégeknél. Ilyen cégek akik VALÓBAN fizetnek is, azok általában egy kifizetési bizonylatot raknak fel az oldalra mintának , hogy ténylegesen fizetnek, és nem átverés az egész. Ezt mindig érdemes megtekinteni, mielőtt akármibe is belekezdenénk. De, sajnos az olyan munkák amik úgy kezdődnek, hogy fizess be "X" összeget, azoknak a 90%-a csak egy hatalmas átverés.

Az internetes munkáknál, sosem lehetünk elég óvatosak...

2011. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

"A kérdező kommentje:

Tehát akkor battyogjak be a rendőrségre és közöljem hogy megkárosítottak 600 ft-tal de valószinű hogy több ezer embert is ugyanez a csaló, és feljeletést szeretnék tenni?"


Hát igen, nevetségesen hangozhat hogy lehúztak 600 forinttal ez nem egy nagy összeg. DE, ha napi 10 embert ver át az már 6 ropi és ez már nem rossz napidíj + a beszervezettektől befolyó gempa amit persze megint lenyúl. Figyu! ha van időd meg kedved tegyél feljelentést.

2011. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Tehát akkor most van értelme feljelentést tenni vagy sem?

Eléggé megoszlanak a vélemények.

2011. júl. 30. 10:56
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy jogilag ezzel akármit is tudnál kezdeni:(
2011. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én tennék fel hirdetést az expresszre, hogy átvert és írjon neked aki hasonlóan járt.
2011. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ez piramisjáték szervezése, ami bűncselekmény. Ha részt veszel benne, akkor te is elkövető leszel, vagyis büntethető.

Tehetsz feljelentést, de a pénzed nem kapod vissza.

2011. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!