Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki elmegy otthonról...

Ha valaki elmegy otthonról egy szó nélkül, és külföldre távozik, akkor ott is elkezdik az illetőt keresni a rendőrök? A rendőrök rájönnek, hogyha valaki külföldre szökik? Hogyan?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha 18 éves elmúlt, akkor oda megy, ahová akar. Természetesen eltűntnek lehet nyilvánítani, de csak akkor találják meg, ha ő is akarja.


Tehát te elmúltál 18, eltűnsz otthonról. A szüleid kétségbeesnek, a rendőrséget értesítik 24 óra elteltével. Ezután a rendőrség kiad egy körözvényt, hogy eltűntél. Ha valahol igazoltatnak, használod a személyidet, útlevelet (tehát reptéren ellenőriznek, útlevéllel átléped a határt, egyéb hivatalos adatellenőrzés) akkor a gép ki fogja dobni, hogy eltűntél. Ekkor, ha kívánod, akár haza is juttathatnak, viszont ha nem, akkor maradhatsz eltűnt. Jogod van nem felfedni a hollétedet, ha nem hivatalosan keresnek (tehát nem követtél el bűnügyet, stb).


Ez esetben a családod sosem fogja megtudni, hogy megtaláltak, sem azt, hogy hol vagy.

2011. márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
wow, ez egész jól hangzik, eltűnök egy időre
2011. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
De bűntény,és adósság elől nem lehet csak úgy eltűnni..Akkor körözni fognak,és bárhol ahol megjelenik a neved már meg is találtak..De ha semmi ilyen nincs csak "el akarsz tűnni" akkor felnőttként megteheted..Akkor oda mész ahová akarsz..
2011. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Talán eltűnök hirtelen,

akár az erdőben a vadnyom.

Elpazaroltam mindenem,

amiről számot kéne adnom.


Már bimbós gyermek-testemet

szem-maró füstön száritottam.

Bánat szedi szét eszemet,

ha megtudom, mire jutottam.


Korán vájta belém fogát

a vágy, mely idegenbe tévedt.

Most rezge megbánás fog át:

várhattam volna még tiz évet.


Dacból se fogtam föl soha

értelmét az anyai szónak.

Majd árva lettem, mostoha

s kiröhögtem az oktatómat.


Ifjúságom, e zöld vadont

szabadnak hittem és öröknek

és most könnyezve hallgatom,

a száraz ágak hogy zörögnek.


József Attila

1937. november

2011. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!