Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a bűnügyi költséget nem...

Ha a bűnügyi költséget nem tudom tovább fizetni mert megszűnt a munkahelyem, leültethetik velem a többit?

Figyelt kérdés

3 csekket sikerült befizetnem de még maradt 2 csekk :(

súlyos testi sértés miatt kaptam és megkértem részletre nem engedték hogy ledolgozhassam :(


2011. aug. 9. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy a pénzbüntetésre, vagy a bűnügyi költségre kaptál részletfizetést. Ha a pénzbüntetést nem fizeted, akkor és idézem "bármely részlet elmulasztása esetén a pénzbüntetés egy összegben esedékessé válik." Ha nem fizeted be, akkor átváltoztatják és le kell ülni. A bűnügyi költséget nem fogják átváltoztatni, akkor a végrehajtót várhatod.
2011. aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ZETAS ***** válasza:

Ezt miért nem tőlük kérdezted?

Tegyük fel maradt 120000-es tartozásod, az kb 40 nap börtön(nem tudom most mennyi pontosan lehet több, de az is lehet már kevesebb)

Szociális helyzetre való tekintettel fellebbezz (írásban+ az eljáró szervhez is küldj levelet 2x ajánlva, hogy fellebbeztél), még ha nem is engedik is meg azzal is húzhatod az időt és az ügyed a kupac aljára kerül.


Provident???


Z

2011. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azért annyira nem kell aggódni, az igazságszolgáltatás malma lassa őröl. Ha átváltoztatják a pénzbüntetést, akkor is még befizetheted, sőt ha elkezded letöltetni, akkor is bármikor kifizetheted. Szerintem a Providentet hagyd ki ebből, jobban jársz, ha a bírósággal egyezkedsz. De ha leírnád, hogy pontosan mit és mennyit kaptál, akkor többet tudnék segíteni.
2011. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!