Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihez kell fordulnom közmunka...

Kihez kell fordulnom közmunka miatt? Sajnos megszűnt a munkahelyem tavaly azóta nem csak Rát-tot kapok de jövőre kell 30nap ledolgozott nap. Közmunka megoldás lehetne, de kihez kell fordulnom?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
A 30 napba a közmunka nem számít bele!! A 8 órás, bejelentett munka számít csak! Most volt a TV-ben, hogy pont ez miatt sokan elesnek a támogatásoktól, mert nem lesz meg a 30 napjuk!
2011. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
mért nem próbálsz el helyezkedni a szakmádban vagy munkaügyi irodában próbálkozz
2011. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

próbálkozom 25 éves informatikus vagyok de nem 1*rű...a munkaügyi központ pedig eddigi pályafutásom alatt még soha nem talált nekem munkát....


én úgy tudtam h a közmunka is beleszámít...

2011. júl. 24. 21:03
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Az első rosszul tudja. Az egy hónapos 8 órás munkaviszonyt két hónap 4 órással is lehet helyettesíteni. Mindegy hogy közmunkával, vagy rendes munkával szerzi meg az 1 hónapot. Közmunka iránt a munkaügyi központokban, illetve iskolákban, ovodákban, városgazdálkodási cégeknél stb lehet érdeklődni.
2011. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
A helyi polgármesterrel beszélj, vagy ha tudod ki intézi a közmunkára hívást akkor vele.
2011. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

"én úgy tudtam h a közmunka is beleszámít..."


Jól tudtad, sőt még az alkalmi munkavállalás is ami ugye nem bejelentett munkahely hanem csak az adóhatóhatóság felé kell bejelentened és az a adott napokra befizetni (munkaadónak).

Ezt is ugyanúgy beszámítják és a napjaid szaporítja. Ha meg van a 30 újra jár a RÁT amit megint átneveztek, most nem jut eszembe mire, de lényeg hogy jár.

2011. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyi polgármesteri hivatalba menj be, ott megmondják neked, ki foglalkozik náluk ezzel.

Nem tudom, a TVben mit mondtak, de a 30 napba beleszámít a munkaviszonyon kívül a közmunka, az egyszerűsített foglalkoztatás (köznyelven alkalmi munka, ami speciális munkaviszony, a munkáltató elektronikus úton köteles bejelenteni ezt is a NAVnak a munkavégzés megkezdése előtt, nyugdíjra jogosít, és álláskeresési járadék számításánál is figyelembe vehető) és még mások is:

"a felülvizsgálat időpontját megelőző egy évben, a bérpótló juttatásra való jogosultságának fennállása alatt legalább 30 nap időtartamban


ea) közfoglalkoztatásban vett részt, vagy


eb) keresőtevékenységet - ideértve az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint létesített munkaviszony keretében végzett, valamint a háztartási munkát - folytatott, vagy


ec) munkaerő-piaci programban vett részt, vagy


ed) az Flt. szerinti, és legalább hat hónap időtartamra meghirdetett képzésben vett részt, vagy az ilyen képzésben való részvétele folyamatban van.


(3) A (2) bekezdés e) pontjában meghatározott 30 napos időtartam számításakor az eb)-ed) alpontok szerinti tevékenységeknek a felülvizsgálat időpontját megelőző évben teljesített időtartamát össze kell számítani. Amennyiben a jogosult az e) pont szerinti feltételt így sem tudja teljesíteni, a 30 nap számításánál a közérdekű önkéntes tevékenységének időtartamát is figyelembe kell venni."

[link]

Aktív korúak ellátása.

A munkaviszonynak nem kell 8 órásnak lennie, de a 30 napot összességében el kell érnie. (egy hónap 4 órás is elég)

Ha végképp nem tudsz bejutni közmunkára sem, akkor javaslom, hogy egy ismerősöd jelentsen be háztartási munkára 1 hónapra. Ez adó és járulék mentes mind a foglalkoztató, mind a foglalkoztatott részére, mindösszesen havi 1000 forint regisztrációs díjat kell fizetni. Itt olvashatsz róla részletesen: [link]

2011. júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

úgy tudom, a közmunkát a munkaügyi kp-adja. Ott kérdezősködj (először úgy volt, hogy az Önk. de most azt mondták, a Munkaü.kp szervezi!)

Próbálj állást találni!!!

26 éves informatikusként azért csak fog az menni...

2011. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%
*vagy25 év / nane,hogy nem találsz, nem hiszem el
2011. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

informatikus nem létezik. ez egy gyűjtőfogalom. csak kíváncsiságból melyik területéhez értesz?


amúgy tleg gáz, h fiatalon infosként nem találsz semmit.


persze ha valami ksi faluban lax az más.

2011. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!