Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi tegyek? Minek számít ez?...

Mi tegyek? Minek számít ez? Érdemes lenne majd a rendőri beavatkozás?

Figyelt kérdés
Anyámmal lakok egy házban. Azt hiszi, hogy drogozok. Nem tudom miért. Folyton zaklat, vizsgálgat, terrorizál és ezekből "megállapítja" azt, hogy drogoztam. Mit tegyek? A költözés ki van zárva, mert nincs rá pénzem. Két hét múlva suli. Nincs rendes szakmám se. Mi a teendő?
2011. aug. 17. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

A rendőri beavatkozásra nem sok az esély, ugyanis ebben az esetben nincs arra okot adó körülmény. Gondolom rágalmazásért vagy becsületsértésért nem akarod feljelenteni anyukádat...


Meg kell próbálnod megbeszélni vele a dolgot.

2011. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem lehet vele megbeszélni, mert mániákusan ragaszkodik az igazához, ahogy én is. Soha sem ismeri el, hogy téved. Nincs helye a megbeszélésnek. Nem hisz nekem, ragaszkodik, ahhoz, hogy igaza van.


pedig gondoltam arra, hogy feljelentem, mert az eddigi iskoláimban rettegtem. Már azokból is elegem volt. Már csak az hiányozna, hogy a otthon is rettegjek, mert randomszerűen állapítja meg az egészet, mikor drogoztam. Ez benne az ijesztő és azzal is fenyegetőzik, hogy kidob a házból. Félek, rettegek.


Muszáj lesz feljelentenem becsületsértésért vagy valami másért.

2011. aug. 17. 23:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor azt mondja drogozol, akkor csinálj egy drogtesztet. Itt Írországban már minden patikában lehet kapni, és csak vizelet kell hozzá.
2011. aug. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt a következő gondolatom. Fogd ki a szelet a vitorlájából!
2011. aug. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Idén volt két drogteszt. Nem tudom az eredményüket. Nem közölték velem. De ebből azt tudom ki következtetni, hogy egyik sem mutatott ki semmit, különben minek kellett kétszer is csinálni egyrészt, másrészt én csak tudom, hogy egyáltalán nem szedek.
2011. aug. 17. 23:26
 6/14 A kérdező kommentje:

"Itt Írországban már minden patikában lehet kapni, és csak vizelet kell hozzá."


Ja, Írországban. Szerinted Írországban vagyok? Fura, hogy itt piros-fehér-zöld vízszintes zászlók vannak és térkép szerint is Magyarországon vagyok.

2011. aug. 17. 23:28
 7/14 ZETAS ***** válasza:

1.: Olyan cuccra térsz át, amivel meg tudod oldani a mindennapjaid:) (lenyomod a "rettegéseid", össze tudod szedni magad stb.). (a mikéntjét bővebben, privát fejtem ki)

2.: Anyád legnagyobb baja, hogy nincs pénzed és túl sokat vagy otthon! ergo> kerítesz egy munkahelyet, mert ahogy viselkedsz az támadási felület. Ha lesz lóvéd, kusspícsába lesz neki, mert bármikor leléphetsz:)

2011. aug. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
és mit vársz ? mi mit tudunk tenni?
2011. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem már alapon az a baj, ha idáig eljutott egy szülő - gyerek kapcsolat, azaz a kölcsönös bizalmatlanság, alkalmazkodási képtelenség és a többi ilyen szintjére.


Kettőtökön múlik a helyzet rendezése, tehát anyukád is kell hozzá és te is. Ha legközelebb gyanúsítgat, fogjátok szépen kézen egymást, séta a drogtesztre, és kérdezzetek rá, mikor és hogyan kapjátok meg az eredményt.

Ha negatív lesz, akkor - jó esetben - ez a támadási felület kilőve, de nincs rá garancia. Beleköthet még másba is, akár teljesen jogosan is. Nem ismerlek, ezért nem tudhatom, hogyan viselkedsz, mi lehet az, ami ennyire nem tetszik neki.


Ha pedig még ezután is gyanúsítgat, vagy más miatt piszkál - és ezek szerinted nem megalapozottak -, akkor sulikezdéskor beszélj az osztályfőnököddel vagy az ifjúságvédelmissel. Nekik részletesen elmondhatod a körülményeket, talán tudnak segíteni, akár csak megbeszéléssel, akár hivatalosan is. Ha nincs ifis, vagy egyéb probléma merül fel, akkor irány a helyileg illetékes gyermekjóléti szakszolgálat.


Még egy: ha nagyon elmérgesedett már a helyzet, és van rá lehetőséged, akkor meg lehetne próbálni a kollégiumi elhelyezést.

2011. aug. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy: nem dobhat ki csak úgy. Ha mégis beváltaná a fenyegetését, akkor szintén a gyermekjólétihez fordulhatsz, ill. a rendőrséghez. De ha tényleg ennyire nem tudtok kijönni, és nem is lesz változás, akkor lehet, hogy tényleg máshol kellene élned, nem vele.

Viszont a makacsság sehova nem vezet; meg kellene tanulnotok konszenzusra jutni, vagy legalább kompromisszumokat kötni. Ezekhez ismét csak mindkét fél szükséges.

2011. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!