Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Paprikaspray / Könnygáz /...

Paprikaspray / Könnygáz / Borsspray?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb önvédelmi eszköz?


Remélem a sok hülyeség mellett értékes válasz is fog jönni.


2011. aug. 26. 05:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
28%
Acélbetétes szandál
2011. aug. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első nem lehet rossz, nézd meg ezt :D


[link]

2011. aug. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Mindegyiknek több fajtája is van, és egy meghatározott dózistartalmat nem léphetik át. Mert paprikaspray is lehet olyan, hogy vakságot okoz, esetleg szétmarja a nyálkahártyát. De nyilván ilyen nem lehet forgalomban. Ezek majdnem ugyan olyan hatásúak. Nincs sok különbség köztük. A könnygáz az jobban védhető, mivel azt kilövik, és jobban ki lehet kerülni. A spray annyival jobb, hogy bele tudod nyomni a másik arcába, és elviselhetetlen viszketés, trüsszentési, hányási inger jön rád. Ezt ki kell mosni bő vízzel, mert okozhat hosszú távú fogyatékosságot is!
2011. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
A Paprikaspray es a Borsspray is kivalo onvedelmi eszkoz de nem tudom hogy a konnygaz mit keres itt hisz azt csak a rendvedelmi szervek hasznalhatjak tomegoszlataskor.
2011. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem könnygáz alatt ő mondjuk ammónia tartalmú gázspray-re gondol.
2011. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 doboszoli ***** válasza:
93%

A

A bors-spray-ről ne beszéljünk, idejétmúlt.

3 féle hatóanyaggal kerül forgalomba deo. A leggyengébb a CN tartalmú, (hagy ne emlékezzek a kémiai nevére) idejétmúlt, esetenként veszélyes is lehetett a látásra, esetleg még csempészett gáztöltényekben fordul elő.

Van még a CS-gáz, ami közterületen 20 g töltőtömegig legálisan (rejtve) hordható. Sokáig a rendőrség ezt használta. Nem "cs", hanem cées.Jellemzője, hogy ragad, mint a csiriz, vagyis vízzel nehezen mosható le.

Legmodernebb, ez van rendszeresítve a rendvédelmieknél az OC, vagyis a kapszaicin tartalmú, ami valóban tömény paprikakivonat. Közterületen való viselése, töltőtömegtől függetlenül szabálysértés, otthon akár félliterest is tarthatsz.

Fentieken kívül a szóráskép, ill a vivőanyag állaga szerint megkülönböztetünk:

-"fog" (köd) típust, ami jobban terít, ezáltal kisebb a hatótáv

-"jet"(sugár) pontosabb célzást igényel a vékonyabb sugár, de messzebbre hatékony

-"foam", az ingerlőanyagot habként fújja, elég gonosz, terít, és ragad mint a csiriz

-"geel"gél állapotú vivőanyag, legmodernebb

Fentiek tudatában Te döntesz, mennyit ér a biztonságod.

Alaphelyzet:

-csak szaküzletből

-előrántást gyakorolni

-csak végszükségben arcra fújni, majd tipli a helyszínről

-a legfontosabb: NEM TÁMADÓESZKÖZ!!!

2011. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a könnygáz.

Bár úgy tudom a spray-k illegálisak. Ha nincs pénz gáz riasztó fegyverre, a parfüm is ideális megoldás és legális is. Bőven kellemesen tud csípni...


Egyébként tény, hogy a könnygáz tömegoszlató fegyver, de létezik könnygáz töltény gázpisztolyba. Így lényegében nem hülye a kérdés...

2011. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
És mi a helyzet az ammónia oldatossal?
2011. aug. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hali, köszönöm a segítségéket :) Akkor abban is tudnál nekem segíteni, hogy.: esetleg testvérem 14évesen tarthat e magánál ilyet?


És mégvalami, nekem arra kell, hogy berakom a táskámba, és csak ha bvaj van előveszem, és használom. Erre melyik fajtát vegyem akkor? Köszi :)

2011. aug. 31. 01:34
 10/13 doboszoli ***** válasza:
100%

Mindenképpen OC hatóanyagút, max. szabálysértést követsz el.

Típusnevet nem írok, beballagsz egy szaküzletbe, ott ki tudod választani, a fent leírtak alapján.

NE vegyél gázpisztolyt. Viselése macerás(különösen nyáron), nehéz vas, előbb-utóbb otthon marad. A táskában hordva semmi értelme, mert mire előhalászod... A spray-re a zsebben már akkor rá lehet fogni, amikor még csak gyanakszol, és akcióban egy másodpercen belül használható.

Még egy érv a gp. ellen: nincs már az a kultusza, mint 15 éve, hogy "húúúú pisztolya van". A hatéves valutázó bodzaszedő is kinevet vele.

Végül is Te döntesz, a Te életed, én csak megpróbálok tanácsot adni.

2011. aug. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!