Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Eljöhet még az az idő, amikor...

Eljöhet még az az idő, amikor a magyar rendőrök jutalékot fognak kapni a bírságolások után?

Figyelt kérdés

Mint pl. a bitosítási ügynökök. Vagy pl. minden kiszabott és befizetett bírság után kap 5%-ot?

A bevétel-orientált rendőrségünk már megvan hozzá!

:(


2011. aug. 26. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Eljöhet, de már ma is óriási munkáltatói nyomás van rajtuk, hogy bírságoljanak. Olvastam, hogy sok helyen még kvótákat is meghatároznak, és ha ezt egy rendőr nem teljesíti, akkor csesztetik, alkalmatlannak tartják, hátrányban részesül.
2011. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mintha nem így kellene működni egy rendőrségnek!

:(

Szerintem.

2011. aug. 26. 20:42
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Már kapnak,igaz a górék.
2011. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 beco26 ***** válasza:
79%

Sajnos fordított a helyzet. Ha nem oszt "lapot", akkor kap egy "ejnyebejnyét", illetve a prémiumnak hali.


A parancsnok kiadja a "parancsot", hogy egy szolgálatban hány helyszíni bírságot kell kiosztani, illetve hány feljelentés az elvárt.


Gondolj bele, ha nem a pénzről szólna a "Rendőri jelenlét", akkor nem elbújva nyomnák a radart a kint felejtett 30-40-es táblánál...


Minden a pénzről szól...


utóiratként azért menteném a mundér becsületét: többféle rendőr létezik: vannak az utcaiak (Őket látod legtöbbet), vannak a nyomozók, vannak a helyszínelők, vannak a műszakiak, és persze vannak mocskosok is :)

2011. aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tisztelt beco26! Nem tudom milyen prémiumról beszélsz, ilyen nem létezik!

Én határrendész vagyok, és nem vagyok benne a felsorolásodban, akkor már vehetem célzásnak, hogy mocsok vagyok? Ez nagyon közönséges kijelentés így. Ki számít mocsoknak? Az aki közrenden van, vagy az aki közlekedésnél?

Az egyik az életét kockáztatja érted, hogy kimegy minden bejelentésre, a másik pedig közlekedés fenntarthatósága miatt intézkedik. Szankcionálja a szabálytalankodókat.

Senki nem kényszerít arra, hogy a kocsmában törj-zúzz, és arra sem, hogy száguldozz a belvárosban, se másra.

Én próbálok mindig teljesen szabályos maradni, egyrészt a hivatásom miatt, főne a fejem ha nekem mint a rend őrének, a szabályok betartójának, és betartatójának fizetnie kellene szabálytalanságért. Lehet, hogy az általam fentebb leírtak, még egy-két kollégámnak sem tetszik, de vállalom. Mostanában egyre sűrűbben találkozok olyannal, akit annyira nem érdekel, hogy mi a szabályos, és mi nem, de ha kilátásba helyez az ember bírságot, akkor már rögtön megy a morgolódás.

A határon komolyan mondom, a saját országom állampolgárai olyan dolgokat tudnak elkövetni, hogy sokszor csak pislogok. (Lejárt személyi igazolvány, születési anyakönyvi kivonattal jön, diákigazolvánnyal, de volt már olyan is, hogy a 2 gyermeknek nem volt semmilyen igazolványa, és ezek mind jogásznak hiszik magukat, és megmagyarázzák nekem azt amihez értek.) Többek között itt is tájékoztatnék mindenkit, hogy 2 éve 14 év alatti személynek is kiállítanak személyi igazolványt!

De mekkora a düh, ha közli velük az ember, hogy nem, nem mehet, viszont bírságot nem fog kapni... Néznek mint a gyilkosra, a mocskos ÁVH-s szemkilövető sünre.

Szerintem picit fel kellene már nőni az európai unióhoz, és nem a kiskapukat keresni, meg a hogy nem lehetet, hanem a szabályos közlekedésre, és életvitelre kellene inkább azt az energiát fordítani.

Szerintetek nekem a 12 órás szolgálatom alatt 500 átlépő autóból, hányat lehetne megbüntetni? Elárulom...úgy 2/3-át!!!

2011. aug. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ZETAS ***** válasza:

Nem igazán.

Egyre szélsőségesebb kormányok jönnek majd.

Nem kell a leendő rendőröknek/csendőröknek/állambiztonsági kommandónak/köztársasági gárdának stb bírság-sápokból koldulni.

2011. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 doboszoli ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy milyen arányban osztanak vissza a kapitányságoknak a beszedett pénzből, vagy ,hogy egyáltalán kapnak-e.

Ám elsőkezes információ az ún. elvárt bírság, ill feljelentés létezése. Magyarul a szolgálatos rendőr "eredményességét" ezen elvárások teljesítése minősíti.

Ha az éjszaka nem volt esemény, akkor kimennek hajnalban "stoptáblázni", mert számon kérik rajtuk.

2011. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az utolsónak:


Tavaly kerek-perec megmondták, hogy 16 milliárdot ki kell termelnie a rendőrségnek bírságból, mert annyival kevesebb költségvetési pénzt kapnak!


[link]

2011. aug. 31. 21:51
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

És van olyan jogszabály, ami alapján 04.00 és 07.00 óra közt (hajnalban) a STOP táblánál nem kell megállni?


NINCS!


Bírság jogos, FIZESS!

2011. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 doboszoli ***** válasza:
75%
Ez is igaz, de gondolom azért értetted mire írtam.
2011. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!