Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen ma magyar rendőrnek...

Milyen ma magyar rendőrnek lenni? Kérdések a munkakörrel kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Üdv! Szeretném megtudni, mennyit dolgozik egy héten a magyar rendőr (tiszt-tiszthelyettes), van-e szolgálatteljesítés hétvégén? Tisztek-tiszthelyettesek munkamegosztásában mik az alapvető különbségek? Mennyire megterhelő a rendőri munka, ill. vannak-e olyan beosztások, ahol a "zsandár" nem találkozik halálesetekkel? Egyáltalán milyen beosztások léteznek (a HSZT-t átvizsgáltam, de nem igazán ad választ előző kérdéseimre)? Egyáltalán, milyen rendőrnek lenni ma Magyarországon?
2011. jún. 28. 11:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok fajta munkakör létezik, és mind más munkaidőben, ami helyileg nem mindig egyezik más városéval.

Van hivatali munkaidő 08:00-16:00 (Általában az adminisztrátori, vezetői beosztások)

Szolgálati 12 órás (12 óra munka 24óra pihenő, 12 óra munka 48óra pihenő) Nappal, és éjszaka felváltva. Ez általában a járőr, ügyeletes.

Szolgálati 24 órás pedig van ügyeletes, de hallottam már járőrről is.

Hétköznapi 8órás munkavégzéssel kell számolni a havi teljesítési keretet, ami 168 óra általában.

A tiszthelyettes az utcán van, vagy ügyeletes, a tiszt pedig irányít, adminisztrátor.

Minden munkakör eltérően "nehéz". Határrendésznek folyamatosan ébernek, és körültekintőnek kell lenni, stresszes, koncentrálni kell. Közrenden bármi lakossági bejelentésre neked kell kimenni. Közlekedésin általában forgalmat irányítasz, vagy közlekedésbiztonsági szempontból igazoltatsz. De rengeteg ágazata van, mind más. (bűnügyi helyszínelő, technikus, ellenőrzési szolgálat, készenléti egység, autópálya rendőrség, vízi rendészet, kutyás ágazatok, tűzszerész, a teljesség igénye nélkül.)

Szerintem nehéz olyat találni, aki nem panaszkodik a munkahelyére.

2011. jún. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Ma Magyarországon a közrendörnek lenni jó dolog a nagyrészük csak kocsikázik munkaidőben , még más keményen dolgozik hogy a fizetésűket élőteremtse. Néha azért kell egy kicsit dolgozni, amikor egy részeget felszednek az utcárol, és már 40-évesen nyúgdijba is lehet menni 150-ezer forintos nyúgdijal!
2011. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
40esen már nem lehet nyugdíjba menni....:/
2011. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

"Ma Magyarországon a közrendörnek lenni jó dolog a nagyrészük csak kocsikázik munkaidőben , még más keményen dolgozik hogy a fizetésűket élőteremtse. Néha azért kell egy kicsit dolgozni, amikor egy részeget felszednek az utcárol, és már 40-évesen nyúgdijba is lehet menni 150-ezer forintos nyúgdijal!"



Először is, 7 helyesírási hiba van a hozzászólásodban. Másrészt pedig egy állításod sem igaz.

Tilos alkoholt fogyasztani munkaidőben, előtte, és utána míg az egyenruha rajtad van, ezt sűrűn ellenőrzik is.

40 évesen nem lehet nyugdíjba menni, hanem 60 évesen. 150eFt-ot pedig nem tudom honnan veszed, nekem 95eFt a fizetésem, és ha előnyugdíjba szeretnék menni, akkor csak munkanélküli segélyt kapni. Úgyhogy ez barátom nem jött be. Talán ha picit felnősz a gyermekkorból...

2011. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Az előbbi hozzászólásomból lemaradt.

Bár nem tudom, milyen az a közrendőr, biztosan te ezt is jobban tudod, ha olyan jó, akkor miért nem ott dolgozol? Ha nem veszed sértésnek, hogy olyan dologban kérem ki a véleményed, amihez fogalmad sincs.

2011. jún. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Nem mehet mindenki rendőrnek valakinek dolgozni is kell ebben az országban!
2011. jún. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Akkor dolgozz, hajrá. Viszont ne beszélj hülyeségeket egy olyan munkakörről amihez nem értesz, és amelyben nem 1 munkafolyamat van! Én például a bűnözőket szűröm ki az államhatáron. Szerintem fontosabb az állam szuverenitásának védelme, mint egy gyári csomagoló. De bizonyára te ebben is találsz valami kivetnivalót...
2011. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 doboszoli ***** válasza:
80%

Az ilyen 53%-os félék a tipikus "rohadtrendőr, rohadtmunkanélküli, mocsoknyugdíjas, aljasrokkant" típusú válaszolók.

Szerencsés, mert bejár dolgozni(még), bár értelmes munkát életében nem végzett. Ám "véleménye" van a dolgokól.

Jól le kell sz@rni, és nem okoz feszültséget az idióta.

2011. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
5%
Kedves Doboszoli. Leirnám neked, hogy a nagybágyám közrendőr! Tudom milyen "fárasztó múnkát" végeznek. Amugy egy autoalkatrész gyárban dolgozom 12-éve mint műszakvezető! Én nem idiótáztam le senkit, és te sem ted , látom nem lehetel vallami túl okos ember!
2011. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen írástudatlanul szerintem te még általános iskolás vagy. Közrendőr pedig nincs. Közrendvédelmi, és közlekedési van. Találj ki valami hihetőbbet...
2011. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!