Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség minden bejelentést...

A rendőrség minden bejelentést kivizsgál?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kötelességük, gyakorlatilag meg nem.

Még jópár éve betörtek hozzánk miközben másik szobában galérián aludtunk. Elvittek 30-40 ezer forint készpénzt, kiforgatták a táskáinkat, elvittek 2db mobiltelefont, és egy fényképezőgépet. Lehetett volna sokkal rosszabb is, de azért gondoltuk hivatalosan bejelentést teszünk. Hátha megkerül valamelyik mobil, vagy akármi.


Tehát miután észrevettük, hogy mi történt, felhívtam a rendőrséget. A diszpécser megígérte, hogy kiküldenek valakit. Nos, nem jött senki az elkövetkező 4 órában. feleslegesnek tartottam, hogy felhívjam őket későn este, ezért másnap hívtam újra. Akkor már azt mondták, hogy most már felesleges kijönniük helyszínelni (vagy mittudomén), ha akarok fáradjak be, és tegyek feljelentést.


Szóval ennyit erről. :D

2011. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Papíron.

Gyakorlatilag meg kapsz - maximum három hónap múlva - egy "dokumentumot", hogy (pl.) "az eljárást tettes hiányában megszüntettük".

- Aztán, erről is volt szó...

( Szerintem formanyomtatvány - és külön dátumnyomda - van fenntartva erre a rendkívül fontos feladatra. )

2011. aug. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

+

Több (!), különböző (!) forrásból is hallottam egy egybevágó jelenséget:

Telefonálgathat az ember annyit, amennyit "jól esik", - újabban ki sem mennek nemes egyszerűséggel helyszínelni a rendőrök, - csak ha valamilyen nyilvános fórummal, főnök főnökével fenyegeti meg őket a sértett.

Az üzleti partneremet 3 millió forintra rabolták ki - és fenyegetés hatására is csak akkor mentek ki "helyszínelni", amikor már tényleg nem volt értelme.

És hogy a "helyszínelésben" nem volt köszönet, azt gondolom, nem is kell fejtegetnem részleteiben, - minden szutykot lefényképeztek, csak a konkrét bizonyítékokat nem (nagy gondossággal).

Például egy ismeretlenhez tartozó lábnyom ha "nem számít" egy "helyszínelőnek", akkor nincs is mit keresnie a rendőrség kötelékében, - alaposan hátsón illene billenteni úgy, hogy le se essen.

Úgy utál a rendőrök többsége dolgozni, mintha az ördög és a tömjén kapcsolatáról beszélnénk a munka szó kiejtésével.

Persze vannak pozitív kivételek, - ezek hordják a hátukon a rengeteg semmirekellőt.

2011. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Minden betörés, rablás bejelentésénél azt kell mondani, hogy "...és még 4 cigányt vernek itt". Erre azonnal kijönnek.
2011. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Azt azért megkérdezném milyen sérülései keletkeztek az ismerősödnek a "rablás" során.
2011. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Janzi miről is beszélsz te konkrétan?
2011. aug. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Csak kíváncsi vagyok.


Szerintem 99%, hogy olyasvalaki osztja az észt CSI helyszínelőként, aki erősen keveri a lopást a rablással.


Ha nem így van, akkor készséggel bocsánatot kérek, de szerintem itt a totál homály próbál okoskodni...

2011. aug. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

15.29! Csak a rend kedvéért: Ilyen dokumentum nincs, hogy nincs elkövető. Elkövető mindig van ha történik valami...

Viszont olyan létezik, hogy " az elkövető kiléte nem állapitható meg"

2011. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 glaslo1 ***** válasza:
100%

Igen ez igaz sőt még az is ami nem!

Ha cigányt vernek igen!--ha cigány ver azt "bizonyíték hiányában már a bejelentéskor aláíratják veled!

Elkaptam egy szélhámos csalót és visszatartottam amíg a szerv ki nem érkezik. A "szerv később megállapítja nem is olyan nagyon szélhámos majd a kötelességtudó Magyar állampolgárból ki segíteni akar mint törvénytisztelő, EGYBŐL GYANÚSÍTOTT MAJD ELKÖVETŐ LESZ!!" SZEMÉLYI SZABADSÁG KORLÁTOZÁSÁNAK BŰNTETTE"!!!!!!!

Ennyit a MAGYAR IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁSRÓL!--Ezek után csodálkoznak ha egy gyilkosság szemtanúja elfordítja a fejét????????--felőlem ezen meghurcolások után verhetnek cigányt-magyart...stb az orrom előtt én akkor se látok semmit!!!!!!!VIZSGÁLJA A SZERV AKIT AZÉRT FIZETNEK!!!!!!!!!!!

2011. szept. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elvileg törvényi kötelezettségük,gyakorlatilag meg attól függ/a kiskaliberű ügy,hogy mennyire lelkiismeretes előadóhoz kerül...Deni-papi
2011. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!