Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Zaklatnak, tudom is, hogy ki,...

Zaklatnak, tudom is, hogy ki, de nem tudom bizonyítani, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Az egész zaklatás célja, hogy az élettársamat és engem szétválasszanak. Tudjuk ki a zaklató, azonban semmit nem tudunk bizonyítani. Eddig "csak" bennünket próbáltak össze ugrasztani, viszont már a két kisgyermekünket is bele vonták, olyan szinten, hogy a gyermekjóléti szolgálatnál feljelentettek. Szerintetek mit lehetne csinálni? Ez már 2 éve folyik, és egyre durvább, de egyszerűen még ötletünk sincs, hiszen bizonyítékok nélkül még a rendőrség sem foglalkozik velünk.Tanácsok?
2011. okt. 28. 13:42
 1/5 menta34 ***** válasza:
bekapcsolt diktafon a zsebbe és beszélgess vele...
2011. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem világos, milyen módon zaklat, hogy nem lehet bizonyítani. Egy kicsit több részletet is közölhetnél!
2011. okt. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szétküldött névtelen levél a családba, hogy a páromnak 13 évvel ezelőtt született egy eltitkolt gyereke. Közösségi oldalon megkerestük az állítólagos gyerek anyját, aki mélyen föl volt háborodva még a feltételezésért is. A párom munkahelyére őt keresve, többször ellenőrzést küldtek, kérdés, hogy a főnöke mikor fog bele unni. :-( Engem telefonon felhívtak, megfenyegettek veréssel. :-) Annyira "bagatell" volt, hogy kinevettem. Rendőrséget felhívtam, ismeretlen tettes ellen tehettem volna feljelentést, de megmondták, hogy eredményt ne várjak. Most a gyermekjólétihez jelentettek föl, hogy a lányomat nem járatom oviba, azonban lelököm magamról a nagymamákhoz stb., és egyedülálló anyaként nevelem őket, így emelt összegű családit veszek föl. Ezzel szemben ez nem igaz, a lányom pedig asztmás, ezért nem jár közösségbe. :-( Tudjuk kik csinálják, de semmit nem tudunk bizonyítani, minden névtelenül zajlik. Sőt, a gyermekjólétihez nem postán küldték, hanem becsúsztatták az ajtón... Többször próbáltunk velük beszélni, intenzív üvöltés volt a vége, a részükről. Volt hangfelvétel, bíróság nem csinált semmit. A család egy vallási gyülekezet tagja (HGY) olyan, mintha agymosáson estek volna át, azaz nem komplett az egész társaság. Az udvarukon üvöltötték a páromnak, hogy tönkre teszik az életét, és rajta is vannak. Ha van ötletetek, szívesen venném, aki válaszolt, annak köszönöm!
2011. okt. 29. 11:23
 4/5 anonim ***** válasza:

A vallási vonal (konkrétan a HGY, nem a vallás általában) sok mindent megmagyaráz (számomra)...


Rendőrként csak a jogi vonal erőltetését tudom javasolni. Ha telefonon (akár névtelenül, szám nélkül is) felhívtak, azon már foghatóak. Bűncselekmény esetén (a zaklatás az) a szolgáltató köteles kiadni az ügyfél adatait (persze ha feltöltősről vagy nyilvánosról hívtak akkor bukó). Ha úgy gondoljátok belesz@rnak, akkor felügyeleti szervhez kell fordulni (előtte azért nyugodt hangnemben kérjetek tájékoztatást az ügy állásáról, hogy egyáltalán mit tudtak, és mit próbáltak csinálni).


Ha pedig a bíróság is lesz@rja (sajnos több esetről tudok mint szeretném), akkor el kell gondolkodni rajta, hogy "nem vesztek tudomást" a dologról. Úgy tudom a HGY elég komoly (és minden normális erkölcsi tartástól mentes) jogászi háttérrel rendelkezik. Amíg a vádjaik alaptalanok, addig félnivalótok nincs (a kényelmetlenséget kivéve). A párod főnökét pedig be kéne avatni a problémába (legalábbis részben).


Jobb tanácsot sajnos nem tudok adni. Sok erőt és kitartást!

2011. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem is félelem van bennünk, csak a kellemetlenség, és, hogy nincs nyugalmunk. Köszi Janza!
2011. okt. 30. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!