Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezek észnél vannak? Bezárni 8...

Ezek észnél vannak? Bezárni 8 börtönt, amikor van olyan amelyikben 180%-os túltelítettség van, és a jobbakban is 130-140%-os?

Figyelt kérdés

Draskovics kijelentette, hogy ezzel akarnak spórolni. Na de a józan ész meg eltűnt? Ha egyszer még 8-ra lenne szükség, nem pedig 8-at bezárni, akkor ezt mégis hogyan gondolja? Némelyikben most is hihetetlen, emberhez nem illő állapotok vannak, na most még ezt akarják fokozni? Ti mit szóltok ehhez? Nyugodtan tapossuk csak az emberi jogokat, csak mert csak, aztán meg ne csodálkozzunk, ha különböző emberi jogvédő szervezetek minket oda sorolnak ahova .... Én egyről tudok, amit az állapota miatt zártak be (3 emeletes ágyak, elképesztő körülmények, kicsi zárkák stb), na most ti egyetértetek ezzel? Mellesleg ismét egy látszat-intézkedés lenne sztem, hiszen olyan hatalmas megtakarítást nem jelentene államháztartási szinten.


Mi a véleményetek:


2009. máj. 16. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nagyon régóta,nagyon nagy tragédia,ami ebben az országban megy. lehet ezen méltatlankodni,háborogni,de én azt látom,hogy felesleges. mióta világ a világ korrupt nálunk a politika és teljesen mindegy,hogy ki van uralmon,így van ez már,mióta van történelem. bizti kellenek valakinek az épületek...
2009. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
na ja ... ez is egy őszinte megközelítés ...
2009. máj. 16. 10:24
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Lassan már ott tartunk, hogy az egyetlen értelmes ember az a vidéken egy tanyán élő paraszt bácsi lesz.

Csak saját értdekeiket nézik, és nyílván sok pénzt kaptak az épületekért. Lebontják és építenek belőle egy szállodát vagy kaszinót. Ezek totál megvannak bolondulva.

Ráadásul már a cigány gyerekek által elkövetett rablás, súlyos testi sértés, életveszélyes fenyegőtést, és a gyilkosságot csak gyerekcsínynek tekintik, akkor már lassan azon se lehet meglepődni, hogy majd ( remélem ez soha nem következik be) az izraeli nyelv lesz a kötelező, a cigányságot mégjobban kell védeni ( kiktől? ). Nekem ez a véleményem az egészről.

2009. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

[link]


az a véleményem, hogy a hír igaz, csak nem ott, nem akkor, nem ők és nem azt...

2009. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Ezért kellene visszaállítani a halálbüntetést!Nem is kellene annyi börtön (luxuscellákkal), meg nem a mi pénzünkből élnének, vígadnának, tanulnának a mocskos ro*hadékok!
2009. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Na azért ez a legutolsó kicsit drasztikus sztem ...

nyilván egy jogállamnak nevezett kócerájban nem lehet halálbüntetés, na meg láttál te már cellát amit luxuscellának nezel? Ne viccelj ... Meg ha így is van, tudod ez se alapszik máson, mint a gyönyörűen virágzó korrupción. Tulajdonképpen ez az egyetlen gazdasági ágazat, ami ebben az országban kifogástalanul műkködik.

2009. máj. 16. 16:03
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
én azért nem mondanám, hogy luxuscellák vannak, de az tény, hogy sok embernek még a börtön is jobb, mint pl a saját háza (ha van egyáltalán).ha olyan börtönök lennének, mint régen, hogy egy sötét verem kb, akkor szerintem az emberek jobban tartanának tőle..most meg úgy vannak vele, hogy ha kell, akkor leülik a büntetést, mi az nekik..van bent tv, konditerem, könyvtár, társaság.
2009. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha már börtön-büntessen.Ne nyaraltasson!
2009. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jójójó, itt azért emberi jogokat figyelembe kell venni, és hát nemtom, te mennyire vállalnál egy ilyen "nyaralást".
2009. máj. 17. 10:35
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Még egyetemista koromban volt alkalmam egy kurzus keretében bejutni a Csillagba és a nagyfai BV intézménybe egy-egy napra. Nagyfa akkor fogház és börtön fokozatú volt, illetve idegenrendészet is működött. Nagyfán személyesen találkoztunk a fogvatartottakkal, a parancsnokkal, pszichológussal stb. Nem részletezem, mert így tíz év távlatából is maradandó élmény volt, sok mindent tudnék írni. Talán a legfontosabb, h' a büntetés akkor éri el a célját, ha nem állat módjára bánunk az emberi lényekkel. Akkor sem mindig, de ha eleve nincs esélyük emberhez méltóan élni még ott sem, mert az a norma, h' örüljön, h' nem lett felakasztva, akkor nem tudom, mit várunk. Szóval én egyetértek veled: mérhetetlenül alacsony megtakarításért cserébe elképesztő károkat lehet okozni.

A belinkelt cikkről pedig annyit: ismerős módszer. Bedobnak köztudatba egy szándékosan kiszivárogtatott tervezetet, majd ily módon megszondázva a közvéleményt, bevezetnek egy enyhébb változatot.

2009. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!