Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezért a dologért feljelenthet?

Ezért a dologért feljelenthet?

Figyelt kérdés
A sztori a következő: Különböző termékeket árulok apróhirdetési(nem vatera vagy teszvesz, hanem "sima") oldalakon. Múlt héten sikerült eladnom egy terméket, amiért előreutalással fizettek. Én megkaptam a pénzt(1200 Ft+200 Ft postaköltség), a 200 Ft-ból múlt hét pénteken feladtam a csomagot(ráadásul rá kellett fizetnem még 200-at a csomagolás miatt), erre már 10-szer nem hívott a vevő amiatt, hogy nem kapta meg. Mivel nem ajánlottan lett feladva a szelvény, így csak a blokkal tudom bizonyítani a feladást. Most azzal fenyegett, hogy feljelent, ha nem küldöm vissza a pénzt. Visszaküldeni nem szeretném a pénzt, hiszen a csomagot elküldtem, csak úgy nem válhatott köddé. Nem először adok el valamit a neten, eddig soha semmi probléma nem volt. Ilyenkor mit csináljak?
2011. dec. 25. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Kakild le. Nekem volt már hogy kéthét késéssel érkezett. 1200 forintért meg nem fog feljelenteni.
2011. dec. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, de azért ijesztő volt látni, hogy délután elmentem otthonról pár órára(rokon látogatás), a telefonom itthon maradt, erre mire hazaértem 6 nem fogadott hívásom volt+1 fenyegető sms. Rémisztő, hogy valaki karácsonykor is képes egy ilyen piti ügy miatt mérgelődni. Már tegnap is zaklatott a karácsonyi készülődés közepette, én már akkor is mondtam neki, hogy biztos a karácsonyi forgalom miatt késik, úgy látszik hiába.
2011. dec. 25. 17:36
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

"10-szer nem hívott a vevő amiatt, hogy nem kapta meg"


ha nem hívott 10szer akkor nem fog hívni 11szer sem, amúgy simán feljelenthet, a rendőrségnek kötelessége kinyomozni, ajánlottan kellett volna feladni (úgy megegyezni a vételárba) egy nyamvadt blokkot az utcán is felvehettél

2011. dec. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Előző bocsi, de a nem szócska nem kell a mondatba.
2011. dec. 25. 17:56
 5/12 anonim ***** válasza:

ezután nem kellene adózni hivatalosan?

egyébként amelyik kutya ugat az nem harap.sztem nem jelent fel.

2011. dec. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Aki a neten vásárol, akkor szánjon plusz 200 ft-ot és kérje ajánlottan. Minden vásárlásnál mondd el, hogy sima levélért nem vállalsz felelősséget.
2011. dec. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
* szánjon rá
2011. dec. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

Sajnos nem fog feljelenteni. A hozzád hasonló megbízhatatlan nepperek miatt nem szabad előreutalással vásárolni a neten.

Küldjed csak utánvéttel, hiszen a pénzt biztosan megkapod, mert anélkül úgysem adja oda a postás.

2011. dec. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Sajnos nem fog feljelenteni. A hozzád hasonló megbízhatatlan nepperek miatt nem szabad előreutalással vásárolni a neten.

Küldjed csak utánvéttel, hiszen a pénzt biztosan megkapod, mert anélkül úgysem adja oda a postás."


Már megbocsáss, de nem értelek. Miért vagyok megbízhatatlan? Én ELKÜLDTEM a csomagot, arról nem tehetek, ha az ünnep miatt csúszik, vagy elkeveredett. Sokszor adtam már el, eddig még semmi gond nem volt. Ez az első ilyen eset.

Miért kellene utánvéttel feladnom? A pénzt közel sem biztos, hogy megkapom, ellenben a feladás költségét meg fizethetem. Sajnos volt már olyan, hogy a "kedves" vevő menet közben eltűnt, hiába írtam neki.

Én is vásároltam már neten, szerintem is úgy helyes, ha a vásárló vagy ajánlottan kéri vagy vállaja a kockázatot. Sajnos sokan még a "sima levélként" küldött csomag költségét is drágálják, holott én nem találok ki extra költségeket,hanem a postai díjszabás szerint adom meg.

2011. dec. 25. 20:14
 10/12 anonim ***** válasza:

kirly sandor-nem tudja feljelenteni,leven 20.000ft alatti ertek,tehat max.szabalysertes...

es ha fel is veszik,mit tesznek???

kimennek a kerdezohoz,az odaadja a blokkot,rendor megnezi,megkoszoni,elmegy...

ha volt megallapodas,hogy utalas utan ajanlva kell feladni a levelet,akkor asd el magad kerdezo,hogy ekkora osszegert spurkodsz,ha meg nem,akkor igy jartal...

tanulj belole...

2011. dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!