Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért feljelenthet rágalmazás...

Ezért feljelenthet rágalmazás vagy más miatt?

Figyelt kérdés
A nyáron voltam egy nemzeti park által vezetett túrán, ahol a vezető term.véd. őr egyértelműen mondta, hogy nyugodtan szedjünk egy bizonyos védett növényfajt és otthon ültessük el. Ezt én megírtam egy álneves fórumon, viszont páran tudták az igazi nevem, az említett őr pedig kinyomozta. Indíthat ellenem pert rágalmazás miatt?

2011. nov. 6. 11:18
 1/6 anonim válasza:

ha szerzel 2 tanút akik szintén hallották ezt és kiállnak melletted akkor nem.

amúgy 1 állítás 1 tagadás...nem állja meg a helyét sehol.

2011. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Védett növényt nem lehet felszedni, azért védett.

Még természetkárosításért is megbüntethetnek.

2011. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Én nem szedtem, mert tudtam, hogy védett. Viszont a TV őr ezzel természetkárosításra buzdította a túra résztvevőit.
2011. nov. 6. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Hááát... Feljelenteni feljelenthet, de nem hinném, hogy jól járna vele, igazából én azt sem tudnám elképzelni, hogy ebből valaha ügy is lesz, szóval én inkább azt tanácsolnám, hogy állj le, ne foglalkozz az üggyel, esetleg ha elindul valami nyomozás (amit kétlek), akkor sem fognak tudni nagyon mit kezdeni ezzel az üggyel, bíróság elé biztosan nem kerültök.
2011. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dodi48 ***** válasza:
A rágalmazás magánvádas büntető eljárás.A bíróságon kezdődik.
2011. nov. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem ragalmazas, mert igaz.
2011. dec. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!