Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nem erőszakos bűncselekmény...

A nem erőszakos bűncselekmény miatt letartóztatott embereket - főleg nőket, lányokat - miért bilincselik meg amikor viszik őket valahova?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 06:27
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Mert a szökésüktől tartani lehet.



Mellékesen jegyezném meg egyáltalán nem értek egyet a bilincseljünk meg mindenkit poénból elvével.

2012. jan. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Személyi szabadságában korlátozott személyt kísérésekor minden esetben KÖTELEZŐ bilincselni.

Indokolt esetben lábbilincs is alkalmazható.


Ezt nem a börtönőrök találják ki, ez törvény.

2012. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert a törvény engedi, és ha már engedi alkalmazom is, a saját és az illető testi épsége érdekében. A nők eleve labilisabbak idegileg, mint a férfiak, soha nem tudhatod mikor fog rád támadni, még akkor is ha nem erőszakos bcs esetében is.

Én személy szerint minden kezeim közé kerülő nőt megbilincseltem (magam is nő vagyok), volt amikor hálát adtam az égnek, hogy megtettem.


Egyébként van egy kedvenc kis storym ezzel kapcsolatban. Egy éjszaka népszerű és szakmailag elismert színművésznőt állítottak elő a kollégák ittas vezetés gyanújával (szemmel láthatóan mata részeg volt), természetesen megbilincselve vitték vérvételre. Az orvosnál amint lekerült a bilincs, a hölgynek irtó nagy szája lett és erős tiltakozások közepette tudták csak rávenni a vérvételre, szerintem gyakorlatilag kimerítette a hivatalos személy elleni erőszak fogalmát. Ennyit a gyenge nőkről.

2012. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Előző válaszoló!

Hogy reagálnak a "hölgyek" amikor előveszed a bilincsedet és rádöbbennek, hogy előbb-utóbb rajtuk lesz? Kell ilyenkor erőszak, vagy inkább önként adják a kezüket? Hiszti van, vagy pityergés, miután megkapták a karperecet? Melyik típus viseli el legkevésbé a bilincselést és melyik legkönnyebben?

2012. jan. 19. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ ,hogy hová bilincseled őket,ha az ágyhoz akkor nem tiltakoznak általában! :-D
2012. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!