Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Te tennél valamit ha ez...

Te tennél valamit ha ez történne veled?

Figyelt kérdés

A mai napon telefonos kapcsolatba kerültem egy valószínűleg évek óta sikeresen tevékenykedő nemzetközi csalóval, akivel akár lehetőségem is lenne napokon benül személyesen is találkozni. Engem is át akar verni, de nem utasítottam el kategorikusan, ezért még számít rá, hogy át tud verni. Külföldön a nevemre akar nyitni egy bankszámlát és a lehető maximális folyószámla hitelkeretet fel akarja használni a nevem alatt, ami után akar adni 1000+ eurót, úgy, hogy a hitel persze a nevemen megmarad. (Azzal hiteget, hogy semmi bajom nem lehet belőle) Ti megkeresnétek valakit, hogy több embert ne verhessen át, vagy ne károsítsa meg tovább a szegény bankokat? :)


Nagy dilemma ez nekem, mert úgy érzem tehetnék valamit, de van bennem félsz is, mert itt a családom, és ha ez a dolog túlmutat egy emberen, aki ezt csinálja, a számom után el tudom képzelni, hogy vissza tudnak keresni a társai, arra pedig végképp nem vágyok...



2011. nov. 25. 23:31
 1/10 joe90210 ***** válasza:
100%

Ingyenesen (név nélkül,maximálisan inkognitóban)hívható a Telefontanú : 06-80-555-111


Info:www.police.hu

2011. nov. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bumbi02 ***** válasza:
dobd fel, és ha a telefon lenyomozástól félsz, csinálj új előfizetést...
2011. nov. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi a hozzászólásokat.


Végülis nem nyomtam fel, egyszerűen kimaradtam belőle.

Nem keresem a bajt. Előbb-utóbb nélkülem is lebukik, mert ha ennyire könnyelmű, akkor ennek hamar beleszalad egy hibába...

2011. nov. 26. 15:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy írd meg egy újságnak ezt.Ott tényleg teljesen névtelen maradsz.

Én a helyedben felvállalnám a legkisebb kockázattal járó megoldást,mert oké,hogy tartasz tőle,de ezzel sok "hülyén" segítenél,nehogy felakassza magát vagy ilyesmi.

2011. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én mennék a rendőrségre, és mindent elmondanék, felajánlanám a segítségem, hogy lebuktassuk a csalót.

Ha nagyon félsz, ami lehet, hogy nem alaptalan, csinálj egy másik előfizetést, add meg ezt az új számot a csalónak, és erre kérj lehallgatást a rendőrségtől. Személyes találkozás előtt maszkírozd el magad - hajfestés, frizura alakjának megváltoztatása, színes kontaktlencse....

2011. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jóvanmáááár...Meg rejtsen a kabát alá egy MP5-öt,biztos-ami biztos.Nem?
2011. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Láttam, hogy végül úgy döntött, nem tresz semmit. Lehet, jobban járt.


Nézd! Ő tanácsot kért, én is leírtam a vleményem. ENNYI.

2011. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szántam rá időt, hogy végiggodoljam, és alapos megfontolás után döntöttem így. Nevezhettek gyávának, mindenkinek szíve joga azt gondolni, amit akar, ezért nem pontozok le senkit. Én inkább racionális embernek tartom magam. Belegondoltam, hogy hogyan zajlana az egész. A rendőrségen töltött Isten tudja hány óra (nap) vallomástétel, jegyzőkönyvezés, akcióterv készítés és még mittudomén mi után, ezzel az emberrel valószínűleg többször is kellett volna találkoznom, miközben gondolom lehallgatnak és megfigyelnek, egészen addig, amíg valakit az ő profi emberük közül be nem tudnék szervezni (csalinak). Mivel a hapsi egyébként külföldi számról hivott, így hiába csak fogadom a hívásait, amire ebből valami kikerekedik, azért elég szép számlám is összegyűlne, ami vélhetőleg az én terhem maradna. Ja és nem utolsó sorban (de nem ezért döntöttem így) ez a szám nekem 12 éve van meg, egy elég ritka kedvezményes flottás csomaggal, amitől nem szívesen válnék meg.


Akkor amikor történt ez az egész, annyira ledöbbentem ettől az egésztől, hogy úgy éreztem most tehetnék valamit, de aludtam rá egyet és rájöttem, hogy nem akarok hősködni. Megmaradok én a magam kis csendességében.

Ahogy én is, bárki más is tud NEM-et mondani.

2011. nov. 26. 22:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazad van.
2011. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bakker, külföldi számról dolgozik? Arra a számlára tényleg ráment volna a gatyád is!


Előbb utóbb tényleg lebukik, nem lehet a végtelenségig trükközni.

2011. nov. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!