Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bilincseltek már meg, vagy...

Bilincseltek már meg, vagy közeli ismerősödet, hozzátartozódat bilincselték már meg olyan körülmények között, amikor nem volt szerinted indokolt a bilincs alkalmazása?

Figyelt kérdés
Pl. nem is követtél/követett el semmit, vagy csak nagyon kis dolgot. Nem állt/álltál ellen, nem akart/akartál elfutni, vagy megtámadni senkit sem. Vagy pl. életkor, testalkat sem indokolta.
2012. febr. 26. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem van itthon egy bilincsem, ami kulcs nélkül is nyitható, de kulcs is van hozzá, San Francisco-ban vettem, emléknek. Az elején elég para voltam, mikor kipróbáltam, hogy ki fog-e nyílni, amikor akarom. Nem is engedem senkinek, hogy megbilincseljen vele, játékból sem.
2012. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Engem.

14 eves voltam bejottek a hazba megbilincseletek, ott voltak 3-an!!!!!!!!!!!!!!!!

es egyedul bilincsbe bevittek a rendorsegre ugy kisertek, mintha egy rablo gyilkos lettem volna!!!!!!!



Neha nevetsegesek:)


Meg direkt ugy raktak ra hogy szoritson :(

2012. febr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem!
2012. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Emberek!

A bilincs megelőző és önvédelmi jellegű eszköz. Törvény írja elő az alkalmazását. Nem ócska 2 ezer forintos bilincsek vannak rendszeresítve, ki nyílik az minden egyes alkalommal!

Tapasztalatból tudom, hogy az emberek többsége, viszolyog, irtózik vagy frászt kap már csak a látványától is. De higgyétek el, hogy a gázspray a gumibot vagy tonfa sokkal nagyobb sérülést tud okozni! A bilincs csak van. Nem kell mocorogni, feszegetni...

Én együttérzésből volt, hogy mindkét felét feltettem egy csuklómra, és órákat viseltem. Talán ezért is bilincselek úgy, hogy eddig panasz nem volt soha, de a feladat is mindig el volt látva.

2012. márc. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jo tudni, hogy meg NORMÄLIS rendorok is vannak!
2012. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó tudni, hogy meg NORMÄLIS rendorok is vannak!


Ha ezt a 4. válaszolónak írtad, vagyis nekem, akkor köszönöm szépen minden "Normális" rendőr nevében!

Egyébként meggyőződésem, hogy ha egy időre mindenki félretenné a rendőrökkel szembeni ellenszenvét, utána több lenne az állampolgárok pozitív tapasztalata, mint a negatív.

A rendőr is ember, mint akárki más. Viszont a legstresszesebb munkák egyike a világon, és ha még szidnak is mellé, akkor is, ha te "normális" vagy akkor könnyen előfordulhat, hogy az ember eldurvul!

És végül: A Rendőr viselkedése nagyban függ az eljárás alá vont személyek magatartásától, ezt ne felejtsük el soha!

2012. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, neked irtam, en szeretem, es vedem a rendoroket, de ahol en avgyok, kisvärosban, engem oktalanul bilincseltek meg ott voltak vagy 3-an, vagy 4-en es 14 eves voltam!


Es senki sem jelentett fel, csak feltetelezesek voltak, kesobb kiderult, hogy semmit sem kovettem el.


Azert egy 14 eves gyerek nem hsizem, hogy meg kell bilincselni, räadäsul direkt nagyon räszoritottäk.


Sot, meg belem is rugtak az autoban, ES MINDEZT OKTALANUL!


DE ez csak pär ember, aki szidja a rendoroket ettol fuggtelenul lecseszem aki szidja arendoroket, mert ha ti nem lennetek käosz lenne, es sok a segitokesz!

Talälkoztam rendes rendorokkel is es le a kalappal elottuk!

Es elotted is!

2012. márc. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utóbbinak nagyon örülök, bár nem vagyok rendőr, de épp a felvételi szakasz végénél járok, hogy hivatásos lehessek.
2012. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!