Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért más a jelenleg a rendőrö...

Miért más a jelenleg a rendőrök egyenruhája?

Figyelt kérdés

Szegeden tanulok, és észrevettem, hogy a fiatalabb rendőrök ruházata nem olyan mint régebben, hogy ing, vasaltnadrág, hanem jobban hasonlít egy gázszerelő szerkóra.

Miért tértek át?Idősebb rendőrökön lehet még látni a régi stílust, de egyre ritkábban.

Az utcai rendőrökre gondoltam, nem a tisztekre.

Lehet hogy nem a legfontosabb kérdés a világon, nem váltom meg vele az univerzumot, de kérem, hogy olyan válaszoljon, aki nem ir baromságokat. :)


2012. márc. 5. 17:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondoltam.

2012. márc. 5. 17:50
 2/13 anonim válasza:
ja ühüm
2012. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
folyamatosan változik. tíz éve még szürke kabátkában, ingben me tányérsapkában mászkáltak a közrendőrök :)
2012. márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Valamelyik Fideszes havernak egyenruha készítő cége van.

Majd lesz új ruhájuk a honvédségnek és a vasutasoknak is.

2012. márc. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért mert a nagy, tízkilós uniformisban nem lehet olyan hatékonyan bűnüldözni. Ezt a ruhát könnyebb hordani, olyan mint egy kezes-lábas, csak felvesz, levesz, nem kell órákat törődni azzal hogy normálisan áll-e a rendőrön, mégis eleget tesz a minőségi követelményeknek - ha jól tudom ezt sem lehet csak úgy elvágni. Más részről sokkal könnyebb benne a mozgás, univerzálisabb. Egyébként ez nem tudom hogy a rendőrségnek szempont-e, de így sokkal nehezebb kiszúrni őket nagy tömegben.
2012. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A tekintélyt viszont sikerült kukába dobni. Szegeden amúgy már évek óta nem lehet a normális egyenruhát látni csak ezt a pékhacukát.


Pesten viszont a készenlétieket leszámítva a rendes egyenruhát viselik a rendőrök:


[link]


[link]

2012. márc. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azert van igy, mivel a frissen felszerelt harcosok nem kaptak meg ruhat csak az van nekik amiben felszereltek (gyakorlo) a regi rendoroknek meg ugye megvan a teljes ruhatara.

Amugy sokkal praktikusabb a gyakorlo minden szempontbol. Azt nem tudom mennyire igaz h nagy tomegbe nem lehet oket annyira eszrevenni de az mindenkepp h nem azzal kell foglalkoznia a rendornek h hogyan all rajt a kenyelmetlen cucca.

Az uj egyenruhakat tudomason szerint pedig a bortonben varatjak... ez meg no komment.

2012. márc. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Editte ***** válasza:
100%

Hali:)

Nem kezes-lábas, hanem zubbony+nadrág, csak az öv miatt tűnik annak. Igen, kényelmesebb, jobb az anyaga, könnyebb benne akciózni, egységes.

Ez tetszett: "harcosok":)

2012. márc. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez az úgymond "bevetési ruha", és tényleg sokkal kényelmesebb, praktikusabb.

Eredetileg 2006 előtt kizárólag a Készenléti Rendőrség rendőrei viselték, azóta már minden járőrnek van.

2012. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kényelmesebb ez a rugdalózó, de így a tányérsapka és nyakkendővel járó maradék tekintély is odaveszett...
2012. márc. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!