Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire pofátlan egy rendőrrel szemben?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=8b6KwrzCYAs&feature=related


Nem engedi, hogy a mondatot befejezze, a szavába vág, nem hajlandó igazolni magát, folyamatosan okoskodik és minősíthetetlen hangnemben beszél egy közfeladatot ellátó személlyel. Ezelőtt húsz évvel miért nem lehetett így beszélni egy rendőrrel? És most miért lehet? A rendőrről készült felvételek publikálásért eleve fel lehetne jelenteni a feltöltőt, megkockáztatom a becsületsértés is megáll, mint vád. Az a baj, hogy a legtöbb ember azt hiszi a rendőr élete nem áll másból csak autóban üldögélésről. Mekkorát tévednek...



#rendőr #utcafilm
2012. ápr. 11. 20:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%
Néhány rendőr is látogatja az oldalt ahogy elnézem és a törvény erejével kegyetlenül lepontoz minden nemtetsző hozzászólást.
2012. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem törvényesen járt el, semmi problémát nem találok az igazoltatásban. A rendőr is mondja, hogy személyiségi jogokat sért, ha felvételeket készít csupán ezt nem írta le.

Közfeladatot ellátó személy munkájáról, amúgy lehet felvételt készíteni. Viszont közterületen tilos kamerázni, ráadásul egy bank előtt!

2012. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazoltatás


38. § (1) Az igazoltatás során a rendőr elkéri az igazoltatott személyazonosító igazolványát vagy egyéb, a személyazonosságot hitelt érdemlően igazoló okmányát. Ha az okmány valódisága kétséges, a rendőr ellenőrző kérdéseket tehet fel. Felszólítja az igazoltatott személyt adatainak bemondására, a bemondott adatokat az okmánnyal összehasonlítja. Az intézkedés során minden esetben ellenőrizni kell az igazoltatott személy és a bemutatott okmány adatait a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), a körözési információs rendszerben, illetőleg - szükség szerint - a személyi adat- és lakcím nyilvántartásban, vagy az okmány-nyilvántartásban.Az igazoltatás során meg kell állapítani a személy azonosságát, és az igazoltató lapon rögzíteni kell annak az igazoltatottnak az Rtv. 29. §-ának (8) bekezdése szerinti személyazonosító adatait, az igazolványának sorozatát és számát, valamint az igazoltatásának helyét, idejét és okát, akinél ez a további intézkedéshez, eljáráshoz szükséges, vagy egyéb körülmények ezt indokolják.Az Rtv. 24. §-ának (4) bekezdésében meghatározott intézkedéskor a rendőr a szolgálat befejezését követően haladéktalanul írásos jelentést tesz, amely tartalmazza az igazoltatással érintett személynek az Rtv. 29. §-ának (8) bekezdése szerinti adatait. Az igazoltatást kérő részére az igazoltatott személy adatait is a rendőrkapitányság adhatja ki.


A rendőrségi törvényből, az igazoltatásra vonatkozó részt emeltem be. Valószínű az intézkedő kolléga nem akart veszekedésbe menni, ezért nem oktatta ki. Nem is lenne az egyenruhájához méltó. Engem nem tudna megfogni ez a bohóc, mert elég jól felkészült vagyok a témában.

Azt tudni kell erről az utcafilmről, hogy jogtalanul teszi fel a videókat, mivel a személyi jogokat nem sértheti meg azzal hogy nyilvánosság elé hozza.

Ez az ember ebből él, a butaságait kiforgatja egy ügyvéd ismerőse, és himi-humi dolgokért pénzt nyer. Őt pedig kivédi minden jogkövetkezmény alól.

Ez egy buta szánalmas ember, nem hazafi...

2012. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
32%
ohohóóó csak ne védjük a rendőröket ha rajtam múlt volna nem csak a mondatába vágok bele ,lehet hogy nagyon előítéletesnek hangzok de saját bőrömön tapasztaltam ,hogy akármit csinálsz a sünök ott rúgnak beléd a ahol tudnak szó szerint !! lehet .hogy ez nem az a fajta de őket se érdekelik hogy kit rúgdosnak meg hát engem se !
2012. ápr. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
61%

Nézd Demigodz. Itt szó sem volt bírságolásról, ez egy egyszerű igazoltatás volt. Ha megnézed utcafilm által feltöltött videókat, akkor láthatod, hogy provokálja a rendőröket. Odamegy közelről elkezdi kamerázni, okoskodik, minden intézkedést, amihez semmi köze lefilmez, és mocsok dumával kommentálja, illetve provokatív leírást készít.

Szó sincs az általad leírt bírságról, meg a kekeckedésről.

Ha már így szóba hoztad, akkor elárulok egy titkot. Aki tisztelettudóan viselkedik, elhárítja a szabálysértést, vagy elnézést kér azt én személy szerint nem szoktam bírságolni. Aki viszont "nem csak a mondatába vágnék bele" kijelentéseket tesz, akkor ha van türelmem elmagyarázom neki a dolgokat és kap egy bírságot rá, ha nincs időm akkor meg nem mondok neki semmit, de a bírság összege is magas lesz. Sünözz csak nyugodtan, és utálj így ismeretlenül is, de ne csodálkozz azon, ha folyton megbüntetnek, mert az a modorod miatt van.

Ha elolvasod a előtted írt kommentemet, akkor láthatod, hogy nem a "rendőröket védtem", hanem utcafilmet cáfoltam meg, mivel a videó során okoskodik olyan témában amihez köze nincs, és egyértelműen látszik, hogy provokál.

Ez pontosan olyan, mintha én beülnék egy taxis mellé kamerával, közben idegesíteném, és figyelném, hogy mikor hibázik. Vetítsd ezt át magadra, neked ez hogy esne...

2012. ápr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!