Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Örmény származású ember...

Örmény származású ember lehetett ÁVH/ÁVÓ tiszt? És ezekkel az emberekkel mi lett, miután fel számolták? Élhetnek e még, volt e családjuk, Stb.

Figyelt kérdés

Keresem egy ideje a neten, de annyira hiányosak az infók, nincs is előtérben, és amire kíváncsi vagyok, az már részletekbe menő... De felmerült bennem ez a kérdés. Bár lehet hülyeség.

Aki tud válaszolni, megköszönöm! De trollok ne írjanak, ez nem poén!



2012. ápr. 26. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen mélységben számolod az örmény származást? A magukat örménynek valló magyar polgárok közössége elég kicsi. Szerintem az akkori hatalom nem igazán alapozhatta rájuk a biztonságát. Kizárni nem tudom, de valószínűtlennek tartom. Van örmény (nem származású, hanem örmény) ismerősöm, de nem vagyok vele egy ideje kapcsolatban, így nem tudom megkérdezni. Ha nagyon fontos, esetleg írj az Armenia című lap szerkesztőségébe, talán tud neked válaszolni. Tud magyarul.
2012. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%

A volt ÁVH-s tisztek javarészt a forradalom után karhatalmisták lettek.Később szétszóródtak a BM, vagy munkásőrség környékére.

Az akkor legfiatalabb tisztek is ma már legalább nyolcvan év körül vannak.

2012. ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%
Természetesen, kellett valaki aki szombaton is "dolgozik". :)
2012. ápr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ÁVH korábban ÁVO nagyon sok rétegű szervezet volt.Az ott dolgozók a Belügyminisztérium állományába tartoztak.Akkoriban fontos szempontok voltak az alkalmazásnál hogy az illető párttag, munkás vagy paraszt származású és a rendszer odaadó híve legyen.Tévhit az ,hogy a szervezetben csak nyomozók tevékenykedtek akik reggeltől estig verték az embereket (persze voltak elvakúlt verőlegények is és ilyen tipusú nők is.(Akkoriban nem ismerték a személyiségi jogokat mert önkényuralom volt)A szervezetre nem ez volt a jellemző mert volt belső karhatalom, idegen rendészet,és számtalan más ügyosztály de az bizonyos hogy az ÁVH tevékenysége behálózta a társadalom gazdasági és politikai életét.Mindent figyeltek, mindent őriztek mert attól féltek, hogy nyugati diverzánsok megdöntik a munkás-paraszt hatalmat és tönkreteszik az országot.

Szerintem örmény származású is lehetett ÁVH alkalmazott ha

megbízható és a rendszer elkötelezett híve volt (ezt persze lenyomozták!).

2012. ápr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!