Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nektek is úgy tűnik, hogy...

Nektek is úgy tűnik, hogy újabban több ember tűnik el?

Figyelt kérdés
Utccán látok ilyen hirdetéseket, és neten is, régebben nem volt ilyen sok ilyen eset. Mi lehet az oka? Emberrablások váltságdíjért? Szervkereskedelem?

2012. márc. 26. 00:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%

Nem hiszem el ezt a kerdest! :)

pont ma egy csomo Facebookos megosztast lattam eltunt szemelyekrol es is pont ugyanet a kerdest tettem fel h Te jo eg hova tart a vilag! Tenyleg aggodok.Amugy sztem emberkereskedelem, szervkereskedelem, prostitucio allhat mogotte.Vagy aldozatbemutatasra is....aahhhhh meg belegondolni is rossz.vagy ne adj Isten sorozatgyilkossagrol van szo?!

2012. márc. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Vagy csak elkerülte a figyelmedet, esetleg nem kapott minden ekkora nyilvánosságot. Manapság a közösségi oldalak, illetve a net úgy összességében sokkal több lehetőséget ad az eltűnt hozzátartozók keresésére, és nyilván hozzád is könnyebben eljutnak az ilyen jellegű infok.

Régen erre volt a Csellengők c. műsor meg a Kékfény esetleg.

2012. márc. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Valóban sokan tűnnek el, de én inkább azt gondolom, hogy azért tűnik többnek, mert már minden eszköz a rendelkezésre áll a kereséshez. Régen maximum kiplakátolták a piac környékén és vagy meglett, vagy nem. Ma pedig már eláraszthatjuk bármivel a fél világot.
2012. márc. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Ez szerintem ugyan olyan félreértés mint az időjárással kapcsolatos tévhitek. Sokszor jönnek az ismerősök olyanokkal, hogy manapság mennyire más mint 10-20évvel ezelőtt volt pedig van rá egy egyszerű magyarázat, a technikai fejlődés. 10-20 éve ha elraboltak valakit nem rakta ki egy tucat ember facebook-ra vagy hallottad 5 különböző híradóban/egyebekben.
2012. márc. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
az lehet h a modern technika altal gyorsabban terjengenek az informaciok, de az h lehet h ma 3 emberrol lattam kipostolva kepet h eltuntek, es ez a harom szemely majdnem azonos idoben, de kulonbozo helyrol tunt el?
2012. márc. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Én is azt tartom valószinűbbnek, hogy pl pont a facebook miatt hamarabb, illetve több hír jut el az emberekhez, mint korábban. Ha ténylegesen megugrott volna az eltűntek száma, rég azzal lenne tele az összes szennylap és kereskedelmi "hír"adó.
2012. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt is vedd figyelembe, hogy mondjuk 5-10 éve még, ha mondjuk egy kamaszlány meglógott otthonról, és három napig a fiújánál/barátnőinél bújkált, azzal nem voltak tele a híradók. Most viszont, ha egy szülő nem találja a sértődött vagy éppen szó nélkül lelépő tini gyerekét, és körbekérdezte már a gyerek ismerőseit, akik között esetleg páran nem mondtak teljesen igazat, hát nyilván rögtön kiteszi Facebook-ra, hogy nincs meg a gyerek. Aztán lehet, hogy egy hét múlva hazamegy a leányzó, mert már nagyon be van ijedve, hogy mi lesz vele, ha esetleg a rendőrség is keresi.


Nem azt mondom, hogy minden eltűnés ilyen jellegű, de biztos vagyok benne, hogy azért tűnik többnek, mert sok ilyen van közöttük.

2012. márc. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Oka:

1/Az eltűnésekről tudomást szereztek, de az előállításukról nem.A legtöbb eltűntként kezelt kiskorú önként visszatér, vagy előállításra kerül pár nap, vagy 1 hónap elteltével, de sokszor már a megkerülést követő másnap, vagy egy hét múlva ismét "eltűnnek."

Eltűnésnek számít ugyanis, ha ismeretlen helyen tartózkodik, vagy kiskorú kivonja magát a felügyelet alól.


2/Nincsen zárt gyermekotthon, 18 év alatti kamaszoknak mondd meg, hogy ne menjen bulizni, szórakozni stb. Gyermekotthon köteles 24 órán belül bejelenteni a kiskorú eltűnését, rendőrség pedig köteles a bejelentéstől számított 24 órán belül a körözését kiadni.A rendőrség ezt és a gyám hozzájárulását követően fényképes felhívást készít, ezzel találkozhattok a sajtóban, tvben, rádióban, Főtaxi, MÁV, BKV, Volánbusz diszpécserszolgálatainál, huzamosabb ideje eltűnt személy esetén a tejfölös doboz tetején.


Jogszabályi kötelezettség terheli fent leírt szerveket, senki nem vállalja fel, hogy nem jelenti, vagy nem teszi meg a szüks. intézkedéseket a felkutatásukra, mert veszélyeztetettek (drog, kábszer, prostitúció stb.).


Kb. 0,001 %-a olyan az eltűnéseknek, amit a kérdező a kérdéseivel megfogalmazott, de minden eltűnésnél ugyanúgy az eltűnt személy felkutatása a cél, akárkiről legyen is szó..

2012. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem hozzászólóval egyetértek, szakmabeli.

Az, hogy sok eltűnésről hallasz mostanában, szerintem az internet elterjedésével, és a facebook használatával lehet összefüggésben. De sok kamu dolog is van ám ott.

2012. márc. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 sanyika007 ***** válasza:
100%
A Csellengők c. tv müsorba volt egy riport, ahol is egy gyereket kerestek. A gyerek tőlem majd félméterre volt a müsor alatt. Mikor vége volt a müsornak elbeszélgettem vele. Verték az a gyereket és a kaját kinézték a szájából. Nem hittem neki annak ellenére, hogy a sebeit mutogatta, mig a nagybátya meg nem jött és a beszélgetésbe ö is be szállt. Kiderült hogy a gyerek elmondása igaz, csak hogy a gyerek 10 éves kora óta ment el hazuról és akkor volt a gyerek 13 éves mikor ez a beszélgetés történt
2012. márc. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!