Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Állítólag a malacnak jobb a...

Állítólag a malacnak jobb a szaglása mint a kutyának ezért a drogkereső kutyákat felváltanák a malacok. Rendőrök ti el tudnátok képzelni hogy egy másfél mázsás disznóval osszátok meg a rendőrautótokat? Aztán helyszínelésnél mire az kiszáll stb.

Figyelt kérdés

2012. máj. 9. 23:56
1 2
 11/19 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem tudom, ki pontozott le itt mindenkit, de mindegy. Azt hiszem, ugyan úgy tanítják, mint a kutyákat. Ha elvégzi a feladatot, jutalmat kap. Szemben a kutyákkal, őket csak étellel lehet motiválni - nem akar megfelelni az embernek, mint a kutya -, de elvégzi a feladatot. Itt találtam egy érdekes videót: [link]
2012. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Kétlem, hogy jobb lenne a szaglása a malacnak.

Németjuhászom van, mindamellett, hogy nagyon kifinomult a szaglása, intelligens, kiváló őrző-védő is.

Nem ismerem a malacok szaglószervét, azt viszont tudom, hogy a kutya szagmaradványok észlelésében is kiváló, tanítható sok egyéb műveletre(pl.: robbanószerkeresés, életmentés)

Arról nem is beszélve, hogy egy kutya azért irtó gyorsan körbeszalad, felugrik, felnéz akárhová.

2012. máj. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 claidheamohmor ***** válasza:

Érdekes (azon kívül, hogy valaki/k mostanában sportot csinál/nak a lepontozásból), szerintem nem fogják lecserélni a kutyákat. Egy vietnami malac azért elég kicsi és fürge is :). Azért elgondolkodtató, lehet, hogy azért került ez felvetésre, mert talán a sertések kiképzése (mármint a szagkeresés területére), és főleg a tartása olcsóbb lehet, mint a kutyáké?

Érdekesség egyébként, hogy sok helyen, pl. délkelet-ázsiai területen aknakeresésre patkányokat alkalmaznak (pórázon) - igaz, hogy csak két-három évig él, de gyorsan tanítható, olcsón etethető, szapora, és ha rálép, nem robban :D

A sertések szaglása és az intelligenciája is vetekszik a kutyákéval, de szerintem kevésbé sokrétűen használható, viszont talán tényleg olcsóbb. És a főkapitánynak nem kell agyalni a család szilveszteri zabálásának logisztikai kérdésein :XDD

2012. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 ZETAS ***** válasza:

Az új csomagolási technikával akármivel szagoltathatod a cuccot úgy se találja meg semmi.


A disznó csak a szarvasgombát tudja keresni, mert neki az ínyenc eledel. Kutyával hullát, élő embert, drogot, robbanóanyagot, pénzt stb. is tudsz kerestetni.

2012. jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Lehet disznóval kerestetni... engem az érdekel, hogy a szobatisztaságra meg lehet-e tanítani. (Valószínűleg ez a fő korlátja a rendőri alkalmazásnak.)
2012. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A disznó megfelelő körülmények között tartva teljesen szobatiszta. Az intelligenciája pedig nem marad el egy kutyáétól.
2012. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen rendőröket már így se tiszteli eléggé senki, hát még akkor mi lenne, ha a mázsás koca ott totyogna mellette :D
2012. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
az, hogy túlhízlaljuk őket, nem jelenti azt, hogy olyan a testalkatuk!
2013. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igaz, ráadásul a legtöbb rendőrnél okosabbak is...
2013. máj. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!