Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vettünk egy kocsit és adott a...

Vettünk egy kocsit és adott a lányom meghatalmazás hogy intézzem el, de én az ő nevét írtam az adásvételire-nem tudtam hogy nem lehet- most okirathamisítás miatt idéztek a rendőrségre, ha ő sajátjának elismeri lehet bajom? Mi lehet a következmény?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az attól függ.


Nem ismerem a rendőrségi eljárást ilyen esetekben, de ha a lányod sajátjaként ismeri el, és ennek ellenére mégis írásszakértőt kérnek fel igazolandó az állítását, akkor még nagyobb bajba kerülhettek.


Egyáltalán hogy lett ebből rendőrségi ügy?

Ki tett feljelentést?

2012. máj. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kiflitolvaj ***** válasza:
Írásmintát fognak kérni, de ezt megtagadhatod, mondjuk nem sok értelme van, mert az eladót is beidézik, ő pedig nem fog falazni. Ez így szívás, de ha nem csináltál korábban semmit, akkor valószínűleg próbára bocsátással megúszod.
2012. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
úgy lett rendőrségi ügy ,hogy az eladó egy kereskedő volt aki nem íratta át, és e miatt volt a kavarás, én sajnos elmondtam őszintén, hogy én irtam alá, úgyhogy azt tudják- nagyon ki vagyok soha nem volt még semmi ügyem- most is ilyen hülyeség............
2012. máj. 16. 18:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy az írásszakértő meg fogja állapítani hogy nem az ő aláírása!


Azt javaslom ismerjétek be a dolgot és ha maga az ügylet rendben lemegy akkor azért nem lesz belőle egetverő nagy baj mivel nem ért senkit kár. Hisz ha kifizeti a kocsit a lányod akkor nincs pénzügyi veszteség!


A helyedben én elmennék a lányommal a kereskedőhöz és megmondanám hogy személyesen aláírja a papírokat ott! Így az adásvétel létrejön és ő megkapja a jutalékát. Ha ragaszkodik a feljelentéshez akkor természetesen marad minden a régiben amiben a régi érvénytelen szerződés van csak és az ügy a nyomozás és a bírósági tárgyalás alatt nem történik meg. Ami akár évekig is eltarthat. A kocsi nem került más tulajdonba és pénzügyi kár nem történt így iszonyat enyhe szankcióra kell számítanod!

Ha nem egy idióta akkor felismeri hogy vagy ejti az ügyet és köt egy üzletet, majd megkapja a jutalékát vagy évekig pereskedik és ti a végén valami kisebb büntivel megusszátok neki meg a nyakán marad a kocsi ami azalatt éveket öregedett. és persze nincs jutalék...

2012. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát haver, te jó nagy kakiban vagy!
2012. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

zoli7980-nak igaza van, én is ezt tenném.


Egyébként szerintem sem lesz bajod, mivel jóhiszeműen jártál el ( elvégre kezedben volt a meghatalmazás), és mondhatod hogy ez alapján azt hitted, hogy a lányod nevét kell ráírni ( sokan hiszik ezt!)

2012. máj. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek a választ, én is ezt fogom mondani, egyébként már minden lezajlott át is lett iratva stb.. kár nem keletkezett- de azt mondták hogy a jog nem tudása nem mentesít, de most komolyan lehetséges, hogy egy ilyen dolog miatt felelősségre vonnak? egyébként munkámhoz kell erkölcsi bizonyítvány- ezzel nem lessz gond, ha elmarasztalnak?
2012. máj. 16. 20:33
 8/13 kiflitolvaj ***** válasza:
Lehet bármilyen szépen megfogalmazni és persze mindenki úgy gondolja, hogy ez semmiség, de sajnos nem így működik. A jogban nem igazán vannak átmenetek, Te kétség kívül megvalósítottad a közokirat-hamisítást (Btk.274.§). Csak a szándékos elkövetés büntetendő, kivéve az utolsó fordulatot, ott a gondatlan elkövetést is büntetni rendeli a törvény. Pechedre ez utóbbiba tartozik az ügyetek. A próbára bocsátás nem számít büntetett előéletnek, úgyhogy kaphatsz erkölcsit.
2012. máj. 17. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm egy kicsit megnyugodtam- de felháborít,hogy egy becsületes ember ilyen bajba kerül
2012. máj. 17. 06:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Igazad van, de rendöröknek azzal is számolni kell, hogy sokan megprobálnak így védekezni, hogy elkerüljék a büntetést.Pl visszamenőleges dátummal írnak meghatalmazást stb.Max enyhítö körülmény lehet..Egyébként pdig nem tudom minek kéne írásszakértö, ha az eladó magáénak ismeri el az aláírást..Szerintem így nyomozás megszüntetés arra a pontra, hogy „a cselekmény nem büncselekmény”...
2012. máj. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!