Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyikbe, közokiratba vagy...

Melyikbe, közokiratba vagy teljes bizonyító erejű magánokiratba kell foglalni a meghatalmazást ajándékozás intézéséhez?

Figyelt kérdés

Milyen típusú meghatalmazás szükséges, hogy személyesen ne kelljen megjelennie a férjemnek, ha azt szeretné, hogy ajándékozás ügyben intézkedjenek helyette? A házrész tulajdont szeretnénk a volt feleségnek adni. Aki szintén résztulajdonos.

A házon egyébként szintén közös néven szereplő hitel van. Nem tudom ez számít e valamit. Rendesen van fizetve a feleség által. Gyakorlatilag az egész házhoz már csak a papir köti a férjemet 10 éve. Szeretnénk megszabadulni tőle.



2012. márc. 27. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlant csak ügyvéddel lehet eladni/ajándékozni, úgyhogy majd neki kell meghatalmazást adni, és azt ő készíti el.
2012. márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Közjegyzőhöz menjetek és ott készíttessétek el a másodikat. Valószínűleg ő is ezt fogja javasolni.
2012. márc. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Második! Azért rossz a válaszod, mert ingatlanügylet az ügyvéd-köteles, tehát felesleges még egy közjegyzőnek is fizetniük, ha egyszer az ügyvéd alapból elkészíti a saját meghatalmazását, plusz költség nélkül.

Földhivatal előtt nem lehet magánszemélyként eljárni! (Persze beadhatja magánszemély az iratokat, nem erről beszélek, de az ügyvédi pecsét kell az ajándékozási szerződésre, különben azonnal visszadobják.)

2012. márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Közjegyző által hitelesített közokirat vagy ügyvéd által ellenjegyzet magánokirat lehet. Első esetben nem szükséges ügyvédi közreműködés, másodiknál pedig közjegyzői.

Mindkét típusú okiratot személyesen alá kell írni miután elkészült, de ha meghatalmaztok egy ügyvédet akkor minden teendőt elintéz.

Gondolom csak nem szeretné látni a volt feleséget, ez egyinél se kell megtenni.

2012. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosítok:

Inytv.:

26.§(2) ..., a jogi képviselet kötelező. Jogi képviselőnek kell tekinteni az ügyvédet (ügyvédi irodát), jogtanácsost és a fél képviseletében eljáró közjegyzőt

2012. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

minek meghatalmazás?

nem akar találkozni feleségével?

nem kell találkoznia vele

nem kell egyszerre aláírniuk szerződést


elmegy ügyvédhez vagy közjegyzőhöz férjed

megrendeli ajándékozási szerződést

az elkészíti, férjed aláírja

ennyi


*

meghatalmazás arra kellhet

ha nem férjed ha más személy

írja alá az ajándék.szerződést

tehát más írja alá helyette

más rendelkezik a tulajdonjogával

2012. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tehát egy ügyvéddel érdemes intézni az ajándékozást. Igen, a volt feleséggel kikerülendő a személyes kontaktus, ezért is váltam el tőle. Tehát ez fontos infó, hogy ha nem kell egyszerre aláírni vele a szerződést.


Az ügyvédi munka, tehát az ajándékozási szerződés és az, hogy az ügyemben eljár helyettem (aláír, stb), körülbelül mennyiben kerül majd nekem? Mindez csak akkor, ha én magam megyek el az ügyvédhez.


Előfordulhat, hogy nem vagyok az országban éppen akkor és meg kell hatalmaznom valakit, hogy mindezt a nevemben intézze el az ügyvéddel. Akkor ez is lehetséges, ugye? Csak hát ehhez is ügyvéd által ellenjegyzett, magánokiratba foglalt meghatalmazás szükséges az illető részére?

2012. márc. 28. 10:11
 8/11 anonim ***** válasza:

meghatalmazás úgy is jó, ha két tanú van rajta

így is teljes bizonyító erejű magánokiratnak minősül


(vagy: az egész szöveget saját kézzel írod, kézzel, és aláírod, akkor nem kell tanú sem; de jobb a két tanús megoldás, akkor lehet géppel írni meghatalmazást-----vagyis nem kell ügyvéd meghatalmazáshoz)


attól függ milyen ügyvédhez mész

egy vidéki ügyvéd 25 ezer Ft-ért megcsinál egy ilyet,

egy pesti elkérhet 100 ezer Ft-ot is simán

kell árajánlatokat kérni


nem kell ottlennie mindkét félnek aláíráskor egyszerre

2012. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ok, tehát teljes bizonyító erejű magánokiratnak számít az is, ha saját kézzel megírom és egyedül megírom.

most végül így írtam meg (egy másik esethez) meghatalmazást, viszont írtam mellé két tanú nevet is, hogy ők bizonyítják, hogy saját kézzel írtam, továbbá, hogy aláírásomat sajátomként ismerem el.


már nem tudom, hogy mivel biztosítsam be magam, hogy jó legyen és biztosan elfogadják, mert semmiképpen nem akarok utazni az ügy miatt. remélem nem 'biztosítottam túl' magam a két tanúval. Mert lehet hogy ennek pont az a lényege, hogy ne legyen ott senki, mikor saját kezűleg megírom és aláírom?

2012. márc. 28. 19:53
 10/11 anonim ***** válasza:

nem baj, ha van két tanú is

nem kell, hogy legyen két tanú (ha saját kézzel írod az egészet), de ha már ott vannak, az sem gond

túlbiztosítás, de nem tiltott

2012. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!