Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ismerősöm autójából leszívták...

Ismerősöm autójából leszívták az üzemanyagot (kb.10 litert) ismeretlenek. A tettesek autójuknak rendszámát és típusát felírták. Tegyenek feljelentést vagy tök felesleges?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 21:28
 1/7 Jubilee válasza:
Kérdezd meg a rendőrséget, hogy foglalkoznak-e ilyennel!
2012. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha megvan a rendszám, akkor nem ismeretlenek

tanuk vannak?

ha kárt tettek az autóba akkor én tennék, viszont ha valami 20 éves szarról csak lecsavarták a benzinsapkát, és leszívták, akkor nem foglalkoznék vele


most az a 3-4 ezer ft biztos hogy nem ér meg annyit, hogy utánajárjon az ember meg elmenjen vele fél délutánja szerintem

2012. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha megvan a rendszám, akkor nem ismeretlenek

tanuk vannak?

ha kárt tettek az autóba akkor én tennék, viszont ha valami 20 éves szarról csak lecsavarták a benzinsapkát, és leszívták, akkor nem foglalkoznék vele


most az a 3-4 ezer ft biztos hogy nem ér meg annyit, hogy utánajárjon az ember meg elmenjen vele fél napja szerintem

2012. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdemes lett volna akkor, rendszám alapján elkapták volna gyorsan, és akkor ott lett volna az autójukban a pvc cső. Innentől kezdve egy sima szabs. eljárásban visszakaptad volna a benzint, és ők meg kaptak volna bírságot.

Így utólag felesleges szerintem, hiába van meg a rendszám, nagyon nehéz lesz bizonyítani, hogy ők voltak. Előadják a szokásos kölcsönadtam az autót mesét. Neked megéri?

2012. jún. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék a dologhoz, hogy természetesen minden dologgal foglalkozik a rendőrség, de ha picit gondolkodsz, akkor rájössz, hogy akkor kellett volna, mikor észlelte. Én is bemehetnék csak úgy, és mondhatnám, hogy loptak 10 liter benzint. Hogy bizonyítom be, hogy nekem az benne volt az autómba, és hogyan azt, hogy az XSZ-345 piros Ladában a 30 literből 10 az enyém?
2012. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem foglalkoznak vele


nem éri el a 20000 forintos kárt így max ejnye bejnye lecseszik őket

tapasztalat

2012. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem foglalkoznak vele

nem éri el a 20000 forintos kárt így max ejnye bejnye lecseszik őket

tapasztalat"


50.000Ft az értékhatár, és ez alatt szabálysértés, kivéve ha dologi erőszakkal történt. A nem foglalkoznak, és a nem tudnak mit tenni között sok különbség van. Miért szólsz hozzá, ha rossz információt közölsz?

2012. jún. 17. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!