Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Segítség! Zaklat egy férfi,...

Segítség! Zaklat egy férfi, mit tudok ellen tenni?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve zaklat folyton írogat/hív tisztáztam vele nem egyszer , hogy én nem szeretnék tőle semmit sem sőt egyenesen taszít, de ezt nem fogja fel azóta sem. Szerinte sors szerű a mi találkozásunk és állandóan jelekről beszél , hogy miért kellene együtt lennünk. Szerintem nem komplett. Én még ránézni ,beszélni sem tudok vele nem hozzá érni egyenesen UNDORODOM. Közösségi oldalról tiltottam és a telefonomon is tiltottam de most a barátnőmön keresztül üzenget.Illetve szaglászik utánam , ha fiúk írnak nekem közösségi oldalon, akkor azokról faggatózik illetve be akarja őket 'feketíteni ' előttem.Egy fiút is megfenyegetett , hogy ne merjen megbántani különben halott ember. Elegem van belőle , többször is közöltem vele ! Félek tőle! Mit tudnék tenni még ?

2012. jún. 16. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. Kérd meg az ismerőseidet, hogy tiltsák le ők is!

2. Próbálkozhatsz a rendőrségen.

3. Megkérhetsz egy erős srácot, hogy beszéljen vele.

2012. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nos én fiú vagyok, viszont ha nő lennék egy izmos, kigyúrt férfinak szólnék, hogy beszéljen vele, ha nem jön be akkor egyértelműen a rendőrségen tiltást kérnék.
2012. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
a rendörségre bemész és feljelented,ennyi.
2012. jún. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én így hirtelen két dolgot tudok elképzelni. Az egyik, hogy próbálsz nem tudomást venni róla, nem reagálni, nem visszaszólni. Ez gyakran elég arra, hogy abbahagyja, mert ezek az alakok főképp a hatás kedvéért csinálják, az motiválja őket, hogy fájdalmat, lelkiismeret-furdalást váltsanak ki. Ha azt látja, hogy semmit nem vált ki, az letörheti.


A másik, hogy ez megvalósítja a BTK 176/A § szerinti zaklatás vétségét, ami miatt rendőrségi feljelentést lehet tenni. De ha feljelentést teszel, akkor bizonyítékot is csatolni kell híváslistával, illetve az írásbeli kommunikáció becsatolásával. Sajnos gyakori tapasztalat a rendőrségnél, hogy leráznak, nem veszik elég komolyan az ilyen feljelentéseket. De ha megfelelően előkészíted, csatolod a bizonyítékokat, elképzelhető, hogy rámozdulnak, mert ez egyszerűsíti az ő munkájukat is.


Itt a zaklatás a BTK-ból:


176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be,


vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Aki a zaklatást


a) házastársa, volt házastársa, bejegyzett élettársa, volt bejegyzett élettársa, élettársa, vagy volt élettársa,


b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy


sérelmére követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2012. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez már durva!

Honnan ismered? Személyesen is ismerted, vagy a közösségi oldalról keresett meg? Ez azért lehet fontos, mert ha több a közös ismerősötök, meg az "érintkezési pont", akkor nyilván nehezebb, hogy mindenki, aki csak érintett, tiltsa le.

Ha simán ismeretlenül keresett meg: mindenki tiltás, üzeneteket nem "veszel át", telefon ignorálása... Ha bejön jó, ha nem, vagy tényleg ismertétek egymást:


végső esetben valami ismerős (ha fiatalok vagytok: apuka, nagypapa, nagybácsi, ha felnőttek vagytok: ugyanezeket, vagy családi barát... akit találsz) általi megfenyegetés, végső soron rendőrség.

2012. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az eddig válaszokat! Bizonyítékokat gyűjtöttem vagyis lementettem a beszélgetéseket és az sms-ek is meg vannak meg persze szerintem a barátnőm és a srác is elmondaná , hogy miket írogatott nekik/nekem. Személyesen ismerem sajnos. Vonaton ismertem meg leültem hozzám , mivel csak ott volt hely és kb. 10 percet beszélgettünk én hülye persze megmondtam a nevemet és rám keresett.Azóta nem találkoztunk és nem is szeretnék vele. A fiú barátos fenyítős dologtól azért tartok , mivel tudja hol élek ( pontosan nem de azért egyszerű kideríteni) és félek , hogy eljönne hozzánk.Már egy ideje semmire sem reagálok ,arra amit ír. De sajnos nem adja fel.
2012. jún. 16. 09:58
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor nem ismered igazán, így egyszerűbb a dolog.

A "személyes ismeretséget" úgy gondoltam, hogy nem osztálytárs vagy munkatárs-e, esetleg legjobb barát ismerőse, akivel sok időt töltöttél egy társaságban, stb.


A vonaton megismerkedés nem tartozik ebbe a kategóriába. :) (Hacsak nem jártatok össze utána, de úgy veszem ki, hogy erről szó sincs.)


Valószínűleg kifogtál egy beteg embert, mindenképp le kell ráznod! Először ne törődj vele, ha az se segít, akkor férfi ismerősök összeszedése, végső soron rendőrség!

Én ezt a sorrendet ajánlanám.

2012. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

nagyon vigyázz !

egy ismerősömet is kinézte egy diliflepnis, nem vette tudomásul, hogy nem kell a nőnek,

többször elrabolta, megerőszakolta, összeverte

2012. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ép ez az amitől félek , hogy a végén bekattan és valami kárt tesz bennem. Mert az nem normális dolog ,hogy nem fogadja el a visszautasítást és azt hiszi csak kitartó vagyok abban , hogy köztünk nem lehet semmi sem.
2012. jún. 16. 22:18
 10/15 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg,de fél éve zaklat egy számodra idegen férfi,aki ráadásul nagy valószinűséggel elmebeteg is,és nem mész a rendőrségre.Ez nagyon furcsa.Ezek szerint annyira nem félsz,mert akkor már azért intézkedtél volna.
2012. jún. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!