Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Visszavonhatom a feljelentést?

Visszavonhatom a feljelentést?

Figyelt kérdés

Egy aukciós oldalon átvertek,tettem feljelentést.De idő közben a hölgy visszafizette a pénzem.

Visszavonhatom a feljelentést?



2012. jún. 22. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha csalás miatt indult eljárás, az közvádra üldözendő, ezért hiába vonod vissza, elvileg hivatalból folytathatják az eljárást. Max. enyhítő körülmény lenne, hogy utólag visszafizette.


Viszont természetesen jelentsd be a dolgot, valószínűleg akkor utána nem fognak vele foglalkozni. (Valószínűleg amúgy se nagyon törték volna magukat.)

2012. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,bejelentem!

csalónak csaló,de már nem csak nekem fizette vissza a pénzt.

Egyébként sem hiszem én se,hogy annyira foglalkoztak volna a dologgal,így jobb.

2012. jún. 22. 10:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig egy tetem papír szokott keletkezni.

Ki kell hogy javítsalak titeket, mert foglalkoznak(unk) a dologgal, csak éppen pl Anglia leszarja a hozzájuk utalt pár tízezer forintos pénzmozgásokat, és nem derítik ki, hogy hova érkezett. Innentől kezdve a külföldi számlára utaltató csalók jól járnak, és ezt nagyon jól tudják ők is.

A Csalók 99%-a külföldi számlára csinálja a balhét.

Szóval erről tényleg nem a mi rendőreink tehetnek.

Az első jól leírta a teendőt.

2012. jún. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,Önnek is köszönöm a választ.

Az egy jó dolog,ha foglalkoznak vele,de ezek az internetes csalók nagyon szépen kitudják magukat magyarázni,akkor is ha belföldi számlára utaltatnak.

Ez nem a rendőrség hibája,de ez így van.

2012. jún. 24. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Igen kitudják, azonban a sértetteket sem kell félteni.

Kiutal százezer forintokat egy autós fényképre, előre elküldi a pénzt, foglalót küld stb. Mindez kiküszöbölhető azzal, hogy nem vásárolok feltűnően olcsó dolgokat, illetve az átvételt követően utalom a pénzt. Ez a szabályzatban is benne van.

Én a te esetedben nem foglalkoznék tovább a dologgal, hagyd a rendőrséget dolgozni. Ha rendőrt hívsz attól független hogy téged megkárosítottak, vagy visszafizették, nekik kötelességük eljárni, szankcionálni, ezt nem vonhatod már vissza. Csak értesítsd őket, hogy visszafizette a pénzt.

2012. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hármas voltam, bocs.
2012. jún. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nem lehet visszavonni a feljelentést. Ezért nem szabad mindenkit mindenért feljelenteni. Nem rólad beszélek, elhiszem, hogy te mindent megtettél a feljelentés előtt de pl én úgy jártam, hogy töröltettem magamat vateráról, mert átvertek egy 15.000 Ft-os hegedűvel (szétesett) egy 20.000 Ft-os szintetizátorral (nem azt küldték ami hírdetve volt hanem agy kínai gagyi vackot ami újonnan 6000) illetve elküldtem egy telefonra 5000 Ft ami a mai napig jön. Az eladó elérhetetlenné vált és amikor írtam neki facebookon lehülyézett és azt mondta h így jártam. Erre töröltem magam a fenébe. Nem is volt semmi baj engedte h töröljem. Erre 4 hónap múlva kaptam egy papírt, hogy felvagyok jelentve üzletszerűen elkövetett csalás miatt...azt se tudtam h mi van. Néztem az emaileket de semmi olyan nem volt a vásárlóktól. Felhívtam a telszámot és ott megadták a nevet, hogy ki jelentett fel. Google-ban megtaláltam a feljelentő telefonszámát és felhívtam. Állítóllag nem érkezett meg egy 2600 Ft-os DVD. A vicc az, hogy nekem nem szólt, hogy nem érkezett meg és fizessem vissza a pénzét csak egyből feljelentett. Sűrűn elnézést kértem tőle, mert tényleg nem direkt volt és visszautaltam neki a pénzét (az én dvd-met senki sem térítette meg de mind1) A kihallgatás 2 órás volt. Nagyon aranyosak voltak az összes rendőr megmosolyogta, hogy valóban milyen bűnőző alkatom van :) . De akkor is rettenetesen kellemetlen volt. A kihallgatás után kaptam egy papírt h 3 hónapig meghosszabbítják a nyomozást. Vizsgák előtt nagyon jó volt még ezen is idegeskedni. Utánna kaptam rá 1 hónapra egy papírt, hogy megszűntetik az ügyet, mert igazat mondtam és tényleg azért töröltem magam mert átvertek, több embert nem károsítottam meg úgy h nem üzletszerű, nem is csalás, mert nem direkt történt az egész és az összeg amúgy is olyan alacsony h ez nem is bűncselekmény. Most azt a 3-4 hónapot én nem kívánom senkinek. Tehát ha olyan az ügy akkor lezárják minden nélkül, ha nem olyan az ügy és direkt több embert is megkárosított akkor jogos a feljelentés. Én nem azért küldtem vissza a pénzt, mert feljelentett ha előtte szólt volna visszaküldtem volna. Viszont ha nagyobb összegről van szó és csak azért küldte vissza, hogy ne kapjon bűntetést akkor ne is foglalkozz vele
2012. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!