Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrség el tud járni ez...

Rendőrség el tud járni ez esetben? Ha igen milyen eszközei vannak?

Figyelt kérdés

Édesapuka és édesanyuka között válóper és gyermekelhelyezés van folyamatban. Döntés még nincs ez ügyben, tartanak a bizonyítékok begyűjtése.

Apukát feljogosította a bíróság, hogy a gyermekkel külföldön részt vehet nyaralás céljából. Ez végzésbe is belevan foglalva. Jogait nem korlátozták semmiben az édesapukának. Továbbá a bíróság belefoglalta a végzésbe, hogy az édesanya köteles átadni a személyes és uti okmányokat édesapának.

Édesanyuka ezt kerek perec megtagadja. Kijelntette, hogy nem adja oda az utazáshoz szükséges iratot.

Kérdésem megteheti, hogy visszatartja kiskorú papírjait az apa elől? Jogilag ilyet lehet tenni?


2012. jún. 28. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Természetesen anyuka ezt nem teheti meg.

Ha kell, a rendőrség viszi majd el a gyereket meg a papírjait - más kérdés, hogy ez a gyereknek mekkora sokkhatás lenne, és vajon hogy érezné utána magát a nyaraláson...


Lehet próbálni inkább először ügyvédi felszólítást küldeni az anyának, amiben az ügyvéd leírja a jogi lehetőségeket, hátha akkor megjön az esze, és kiadja magától a gyereket és a papírjait...

2012. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ezeken már túl vagyunk. bíróság, gyámügy, ügyvédek sem tudnak rá hatni. Már maga a gyerek is kérte tőle. Nem olyan pici már, így már ő is próbál segíteni nekem. Gyerek is elé állt már és megtagadta neki is. :S
2012. jún. 28. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Jelenj meg nála, és közöld vele, hogy felveszed a beszélgetést diktafonra. Amennyiben nem hajlandó átadni a papírjait, abban az esetben ő megszegi a bírósági végzésben foglaltakat, így ezt bizonyítékként fel fogod használni, hogy alkalmatlan az anyai szerepre.

Én ezt csinálnám.

2012. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha azzal jön, hogy fenyegetőzöl, akkor mond meg neki, hogy ez nem fenyegetés, hanem jogerős bírói végzés.
2012. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha semmi sem hat rá, akkor rendőrt hívnék. A kiérkező kollégák, biztosan morcosak lennének, mert ez a családi vita rátok, és a bíróságra tartozik, de normális közlöd velük, hogy elnézésüket kéred, de a gyermekkel holnap utaznál a tengerpartra, és az édesanya nem adja át az úti okmányait stb, megmutatod a végzést, és kérd a segítségüket.

Hivatalos úton nem hiszem, hogy tudnának mit kezdeni vele (ha csak nincs valami okos főnök), de mindenképpen megér egy próbát. Lehet, hogy hat az anyukára a rendőri jelenlét.

2012. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az utolsónak teljesen igaza van.

Nem a rendőrség hatásköre, de hátha hat a dolog.

Ilyen esetekhez szoktak női járőröket küldeni, akik nagyon ügyesen veszik az efféle akadályokat. Próba szerencse, ha már másként nem megy.

Sok sikert!

2012. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor viszont rendőr. :(

(Ne haragudj, de az a nő nem normális!!)

Mennyi idős a gyerek?

2012. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy én a helyedben lehet, hogy újabb pert indítanék az elhelyezés megváltoztatására.

Annak a szegény gyereknek szerintem jobb lenne nálad!

2012. jún. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Mint írtam nincs még döntés gy.elhelyezésben

épp az ilyen cselekedetei miatt indulok magam is a felügyeleti jogért.

Sajnos ennél még cifrábbat is művel!

Most folyik a bíróságon a bizonyítékok begyűjtése,hogy melyikünk alkalmasabb a gyermek nevelésére. Bízom abban,hogy ez minden csak nem pozitív elbírálás alá fog esni!b

2012. jún. 28. 13:32
 10/10 A kérdező kommentje:

11 éves,tehát nem kicsi már. Átlátja már ő is hogy valami nem stimmel anyával! Végső soron egy rendőrségi jegyzőkönyv is újabb bizonyíték lesz majd!

Igen magam is azt hallottam hogy fizikailag ki nem téphetik a kezéböĺ

az okmányt,be nem hatolhatnak a lakásba stb,de talán awszemélyes jelenlétük a rendőröknek talán ,,ráijeszt,, majd.

2012. jún. 28. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!