Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csináljak ha a rendőrök...

Mit csináljak ha a rendőrök bszkodnak velem? Lehet tenni ellenük valamit?

Figyelt kérdés

Múltkor apám megvert engem, ő kezdeményezte, tanú van rá miután kijöttek a rendőrök elmondtuk nekik mi történt.

Tegnap ismét balhé volt, de én nem tartózkodtam otthon, hanem anyámmal veszekedett. Kijöttek a rendőrök és azt mondták,hogy azért nem kap távoltartásit,mert én a múltkor azt tanúskodtam,hogy apámé a ház és én megvertem őt.. ( a ház az én teljesjogú tulajdonom és mért tanúskodnám, hogy én vagyok a bűnös?)

Mit lehet tenni a rendőrök ellen? Kur.vára felbasznak,hogy a felfogóképességük a betont veri.


aztán ugye most kértünk távolságtartásit az utolsó balhé miatt, de ugye a drága rendőrök bas*tak jelenteni 72 órán belül szal most bonyolultabb a dolog... nekem már nagyon elegem van a sünökből...

(nem lehet kijelentettni mert a szomszédok hamisan tanúskodják, hogy ott lakik és övé a ház, a hivatal meg ugye itt pontot is tesz a végére) na?


2012. aug. 7. 20:09
 1/9 A kérdező kommentje:
nem tegnap volt a balhé hanem péntek körül. bocs
2012. aug. 7. 20:10
 2/9 A kérdező kommentje:
a rendőrök pedig direkt mulasztottak mert nagyon apám pártján vannak... ( hiszen hétköznap van mi akadályoztatta őket a munkájuk végzésében?)
2012. aug. 7. 20:11
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem hiszem, hogy a rendőröknek elég fizetésük van. Ilyen félvad, erdei családokhoz kijárni, mint a kérdezőé is... Képzeljétek magatok elé a családi tablót!
2012. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát intézd el a papát, azt is lefogják szarni
2012. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nézzük, én pl jogot tanulok ezért vagyok tisztában a jogaimmal, viszont mivel még csak hallgató vagyok, fogalmam sincs mit tegyek ha a sünök szarakodnak... szerintem ők a félvadak nem én...

te meg valami szánalmas alulfizetett 8általánossal rendelkező kis sün lehetsz... így is a civilek adóiból éltek tehát a sünök sem különbek a romáktól...

2012. aug. 7. 21:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kezdő jogász is tudja, hogy ez polgári peres, nem hivatalból indítandó.

Nekem meg a többszöri kérdésfelrakásaidból van elegem, meg a sok idiótából, akik nem képesek megérteni, hogy a rendőr nem adhat igazat, a törvényi teendőket mondja el.

Menjetek pereskedni a bíróságra, ha családon belül gond van. A rendőrség a rendet őrzi, nem családegyesítő.

2012. aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Ha jogásznak tanulnál, akkor tudnád:

1. a távoltartásnak (és nem távolságtartásnak) semmi köze ahhoz, hogy tulajdonos-e az apád, vagy sem

2. ha ott lakna, akkor is lehetne ellene távoltartási végzést kiadni (sőt)

3. a rendőröknek nincs miről 72 órán belül jelenteni, hiszen a helyszíni intézkedés során nem rendeltek el távoltartást. Ideiglenes megelőző távoltartó határozatot a rendőrség a helyszíni intézkedés során hozhat, és ezt a határozatot köteles a bíróságnak továbbítani.

4. Távoltartási kérelmet a bíróságon kérhet a bántalmazott, illetve annak családtagja is. Tehát menj be a bíróságra, töltsd ki a kérelmet.

2012. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó

A bíró mondta tegnap,hogy a rendőrök mulasztottak,kötelességük lett volna jelenteni a dolgot, hadd tudja már ő jobban.

2012. aug. 8. 11:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor idéznék az RTV-ből.

A rendőrnek kötelessége az intézkedés után haladéktalanul szóban, VAGY írásban jelentést tenniük felettesüknek.

Amennyiben telefonon ezt megtették, és az ügyeletes tiszt nem kérte az írásos rögzítését, akkor nem hibázott senki. Szabálysértést, és/vagy bűncselekményt sem hallgattak el.

Ezt üzenem annak az úrnak/hölgynek aki neked ezt mondta. Lehet, hogy még is jobban tudja a jogszabályokat egy rendőr?

2012. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!