Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nekem milyen bajom származhat...

Nekem milyen bajom származhat abból ha végignéztem egy füvezést? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mielőtt válaszolnátok a kérdésre, kérlek titeket, hogy olvassátok el a történetemet:


A múlt héten történt, amikor találkoztam egy pár régi ismerőssel. Az egyik srác elment venni ilyen dohányt, vagy mit, hogy majd "teker" egyet. Már bevallom, hogy itt nem tetszett nekem ez az egész, sarkon kellett volna fordulnom, de annyira féltem a többiek reakciójától. Aztán mikor megcsinálták kivétel nélkül mind az öten elszívták. Engem is kínáltak, de én viszautasítottam. Ezután amilyen gyorsan tudtam leléptem onnan...


Ha jól tudom, ez kábítószernek minősül. Mi történik akkor ha ezek az emberek lebuknak, hogy ilyeneket csinálnak/vásárolnak? Esetleg magukkal rántanak engem is, hogy én is ott voltam, akkor milyen büntetésre számíthatok? Azon gondolkodom, hogy el kéne mennem a rendőrségre és jelenteni kéne az ügyet, hogy minél hamarabb tudjam tisztázni magam. De ha jelentem a dolgot, esetleg rám foghatják hogy én is szívtam mikor nem is?


Nem tudom mit tehetnék, nagyon megbántam már hogy egyáltalán szóba álltam azokkal az ismerősökkel, és azt is hogy gyáva voltam, és nem léptem le már az elején. De mit tehetnék ezek után? Kérlek titeket ne gúnyolódjatok rajtam ígyis eléggé meg vagyok ilyedve...


Köszönöm előre is a választ.


2012. aug. 13. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked semmi bajod nem lehet belőle. Ha azt mondanák hogy te is szívtál, az hamar ki derül egy vizelet vizsgálatból. Felejtsd el az egész történetet, és kerüld el őket.
2012. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtetem őket, soha többé nem találkozok egyikkel sem. Az bizos...
2012. aug. 13. 11:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ne árulkodj szinte 0% az esély a lebukásra.
2012. aug. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azért érdekelne az a rész is, hogy vajon mi történne abban az esetben ha elmennék a rendőrségre és feljelentést tennék?
2012. aug. 13. 11:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megvernének.Hagyd a csudába az egészet.Ha magukkal rántanak és te nem szívsz a fűből akkor semmi bajod nem lesz belőle. Különben is a nagy halakra vadásznak nem az ebihalakra.
2012. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nem volna szép dolog, ha a rendőrségre mennél emiatt. A fű könnyű drog, nem annyira addiktív és nem annyira veszélyes, mint a legtöbb. Ettől függetlenül én is hülyeségnek tartom a használatát, inkább alkoholpárti vagyok, ha buliról van szó.


Zenészként nagyon sok ismerősöm füvezik, van, akinek volt olyan időszaka, hogy túl sokat nyomta, de általában "tudnak" vele élni az emberek, és nem lesz erős nyoma a fű szeretetének a személyiségükben. Szerintem sokuk már nem is nyomja, csak néha nosztalgiából még.


Ne félj tőlük, nem bűnözők ők, csak van egy illegális hobbijuk. Az is lehet, hogy kicsit rá is játszottak a dologra, hogy felvágjanak előtted. Nem tudom hány évesek vagytok.

2012. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Te sem vagy ép, hogy feljelentenéd a barátaidat egyetlen tekercs miatt. Jól tetted, hogy nem fogadtad el csak azért, hogy ne lógj ki a sorból, nade nehogy már rögtön rohanj a rendőrségre. Légy egy kicsit lazább és rugalmasabb. Atyaég.
2012. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

12:15:


Nekem ők nem a barátaim, csak ismerősök, akiket elég régen láttam. Azt nem gondoltam hogy ennyire mélyre sülyednek. A feljelentést pedig azért fontolgatnám, mert mivel láttam, hogy ilyet csinálnak, ez nem tudom mennyire minősül bűncselekménynek ha hallgatok róla. Nem akarom hogy magukkal rántsanak, hogy egyszer kopogtassanak a rendőrök az ajtómon hogy mit tudok a füves ügyeikről, és eddig miért nem szóltam róla. Sajnos ezek közül az emberek közül két ember évekkel ezelőtt már okozott nekem gondot, így nem csodálnám ha megint belekevernének valamibe. Ezt pedig szeretném megelőzni.


Nekem nagyon nagy terveim vannak a jövőre nézve, és nem hiányzik, hogy valamilyen büntetést kapjak. Ezért szeretném magamat tisztázni.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

2012. aug. 13. 12:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Fiygi ne mentsd a helyzetet,mert csak bele kavarodsz!Nyugi semmi bajod nem lesz!!Kussoljál és ha nem tudsz semmit abból semmi bajod nem származik,

Ha valaki kérdezi csak azt mond ,hogy te nem tudsz semmit!ENNYI!

2012. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

283. §798 (1) Nem büntethető kábítószerrel visszaélés miatt,

a) aki csekély mennyiségű kábítószert saját használatra termeszt, előállít, megszerez vagy tart [282. § (5) bek. a) pont],

b)-d)799

e) az a kábítószerfüggő személy, aki

1. jelentős mennyiséget el nem érő mennyiségű kábítószert saját használatára termeszt, előállít, megszerez, tart, az országba behoz, onnan kivisz, az ország területén átvisz [282/C. § (1) bek. és (5) bek. a) pont],

2012. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!