Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha albérletben vagyok és nem...

Ha albérletben vagyok és nem jelentem be a megváltozott tartozkodási helyemet, mert a lakás tulajdonosa nem engedi meg, akkor nekem illetve a tulajdonosnak milyen baja származhat belőle?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem egy másik városba, és a tulajdonos nem engedi,hogy bejelentsem ideiglenes lakócímre,gondolom nem szeretne adózni.

Én viszont tartok attól hogy a be nem jelentés miatt nem kapok az új lakóhelyemen orvosi ellátást,viszont nem szeretnék hazamenni az orvos miatt,mert nagyon messze lakok a mostani lakhelyemtől.

Nem tudom hogy nekem lehet-e ennek valami jogi következménye pl:munkahelynél, vagy mint fennt említettem az orvosi ellátásnálvagy bármi másnál.

Gondolom ha bejelentem magamat úgy hogy ő nem engedi meg,akkor nekei lhet beőle baja.Pl Apehnél.


2010. márc. 25. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy kezdődik, hogy nem jelentheted be magad az ő beleegyezése nélkül, képzled, ha hozzátok is bárki bejelentené magát csak úgy. :)


Esetleg lehetne olyan papírt írni, hogy szivességből laksz ott, vagyis nem fizetsz érte. Akkor neki se kéne adózni és te is bejelentkezhetnél. Annak kéne utánajárni, hogy járható út-e.

2010. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdekes nekem hagyta a tulaj hogy bejelentekezzek és mégsem szállt rá az apeh, pedig nem adózott utánunk. Mondjuk ha egy rokont jelentessz be akkor sem adózol utána...Szóval nekünk csak az aláírása kellett.
2010. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod bejelenteni magad. Akkor ilyen alapon énis bejelenteném magam Gyurcsányhoz.
2010. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Másik meg hogy az APEH nem foglalkozik vele ki hol lakik. Ez nem kifogás hogy azért nem jelent be. Azért még senkitől sem szedtek adót mert be van hozzá jelentve valaki. Csak ha bevallja hogy albérleti díjat szed. De ez meg az ő döntése. Senki sem ellenőrzi. Ezt akkor szokták bevallani ha a bérlőnek számla igénye van.
2010. márc. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 17 évig laktam Budapesten bérelt lakásban úgy, hogy végig csak a vidéken lévő szülői házba voltam állandóra bejelentve, budapesti címem sosem volt (ideiglenes sem). Semmilyen hátrány nem ért emiatt. Orvosra mondjuk nem volt szükségem , így ezt a részét nem tudom.
2010. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak két évet és nekem sem volt.
2010. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!