Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyet megtehetnek a polgálőrök...

Ilyet megtehetnek a polgálőrök? -. -

Figyelt kérdés
MA barátommal kint voltunk a parkban és egy játszótéren 10 órakor 17 évesek vagyunk csak azért oda mentünk mert nyugis hely meg beszélgettünk nem inni meg ilyesmi eleve nem olyanok vagyunk de mind1 nem az a lényeg beszélgetünk,ülünk a padon erre jön a polgárőrség hogy lehet kimenni a játszótérről és nem azért mert bezár ,azért mert nagyok vagyunk és kiküldtek minket azzal hogy lehet innen kimenni bezzeg addig amíg velünk "foglalkoztak" addig vagy 6 házat kirabolnak de mind1 nem értem az ilyen embereket kapnak egy kis hatalmat és bármit megtehetnek??? Erről hol van arról törvény hogy nem lehetünk ott?? Kiül az ember normálisan és minket csesztetnek komolyan nincs jobb dolguk...
2012. aug. 22. 00:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocsánat *polgárőrök
2012. aug. 22. 00:45
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert nagyok vagytok? Komolyan, ez volt a legjobb indok? Egyébként nem teheti meg, hisz ott akárki tartózkodhat, akármikor (nagykorú személy).
2012. aug. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Attól függ hol ültetek.Mert mondjuk a homokozóhoz tényleg nagyok vagytok.Ha hintában kuporogtatok az szintén nem volt jó ötlet.Amúgy ha egy padon ültetek,akkor ki kellett volna állnotok az igazatokért.Amúgy szinte semmilyen jogkörük nincs a polgárőröknek.
2012. aug. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

padon ültünk... én sem értem ezt az egészet az a baj errefelé nagyon nagynak hiszik magukat... de ha a homokozóba ültem volna akkor sincs joguk kitiltani ....

de hoyg még a padon ülök és így is...

2012. aug. 22. 08:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Polgárőr szinte csak annyit tehet, mint egy átlag polgár, épp csak rendőrséggel való közreműködést segíti pár dolog (rádió). Vagyis nem intézkedhet, csak megkérhet, ha bármilyen szabálysértésen kap, akkor rendőrt hívhat (mint bárki más).
2012. aug. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze megértem ha szabálysértésen kap csak azt hittem leülhetek egy padra minden nélkül beszélgetni de úgy látszik tévedtem.
2012. aug. 22. 08:44
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

A polgárőrnek, nincs joga nyilvános helyen intézkedni.

A polgárőrnek, nincs joga ellenőrizni a személyes iratait.

A polgárőrnek, nincs joga ellenőrizni, vagy lefoglalni, az ön személyes tulajdonát.

Még a pisztolyt sem veheti el tőled...

Úgyhogy máskor álljatok ki magatokért, meglátjátok, hogy hatásos lesz...

Nem szabad az ilyen "kiskirályoknak" növelni az önbizalmát azzal, hogy fejét hajtunk előttük...

2012. aug. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A rongálásokat akarják meg akadályozni a polgárőrök, mert a kamaszok sok esetben a hintákat libikókákat csúszdákat használják amiket nem az ő test súlyukhoz méreteztek és e miatt megrongálódnak. de ettől függetlenül lehetne különbséget tenni rongálók és nem rongálók között, egy kicsit túl játszották a dolgot ezek a polgárőrök ha úgy volt ahogy leírta.
2012. aug. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugyan már, errefelé amíg elég aláírás nem gyűlt össze ellenük az iskolák előtt álltak, és általános sulisokkal(akiken látták hogy nem olyan bátrak) szedették a csikkeket, meg folyton hívták a rendőröket, mert rossz helyen volt lezárva egy bicikli, meg hasonlók. Mindenki utálta őket, mert ha valaki pl. cigizett, annak nem szóltak, kerestek egy gyengébbet mint ő, és ráverték az egészet.
2012. aug. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Attól függ hol ültetek.Mert mondjuk a homokozóhoz tényleg nagyok vagytok."


Bemásolnád azt a paragrafust amely tiltja nagyok homokozóban való üldögélését?

2012. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!